Polskę obiegła bardzo smutna wiadomość. Nie żyje znakomity aktor

Polskę obiegła bardzo smutna wiadomość. Nie żyje znakomity aktor Źródło: Prateek Gautam Pixabay.com

Aktor, który był legendą polskiej sceny teatralnej, odszedł z tego świata. Fani jego talentu oraz niesamowitej łatwości w operowaniu emocjami na scenie są zdruzgotani informacjami, które obiegły media. Smucą się nie tylko Polacy, również dla Czechów był niesamowicie ważną postacią.

Aktor, reżyser oraz twórca jednej z bardziej cenionych scen teatralnych zmarł. Informacje na temat jego śmierci pojawiły się w mediach i zasmuciły fanów jego twórczości. Pewne jest, że na polskiej scenie artystycznej, wraz z jego śmiercią, zakończył się pewien etap.

Znany aktor, Witold Rybicki, nie żyje

Aktor zmarł w wieku 93 lat i chociaż  życiu osiągnął wiele to pustka po jego odejściu będzie wyjątkowo mocno odczuwalna. Od samego początku istnienia Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego był z nią związany. Urodzony 4 września 1927 roku w Karwinie aktor zmarł w 4 lipca 2020 roku. Wyreżyserował wiele spektakli w ramach pracy nad repertuarem Sceny Polskiej, a jego dzieła zapisały się złotymi zgłoskami w historii polskiej kinematografii. Jego odejście jest dla wielu znakiem końca pewnej epoki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Żegnają go Polacy oraz Czesi

Aktor był ważną postacią zarówno dla Polaków, jak i Czechów. W Cieszynie brał czynny udział w lokalnych i społecznych przedsięwzięciach, które miały charakter integracyjny. Wiedział, jak wielką siłę posiada kultura i jak ważne jest kształtowanie przyszłych pokoleń, świadczyć o tym mogą chociażby słowa skierowane do niego po spektaklu urodzinowym wystawionym w cieszyńskim teatrze na jego cześć.

- Chciałbym ci pogratulować, a przede wszystkim podziękować za całokształt twojej pracy. Rozpoczynałeś działalność Teatru Cieszyńskiego, cały czas zostałeś wierny Scenie Polskiej. To są szlachetne idee, szlachetne poczynania. Twoje zaangażowanie w pracy świadczy o głębokim uświadomieniu sobie swej roli i funkcji w danej społeczności i w danym teatrze. Dziękuję ci za opiekę nad młodzieżą, nad literaturą, nad teatrami, nad śpiewem i niech ci gwiazda pomyślności nigdy nie zagaśnie - mówił cytowany przez "Głos" dyrektor Teatru Cieszyńskiego, Karol Suszka.

Dzisiaj grzeje: 1. Strzelanina w Warszawie. Co najmniej dwóch policjantów rannych, trwa dramatyczna akcja

2.Smutna wiadomość obiegła media. Nie żyje 24-letni aktor

Takich artystów już nie ma

- Talent gawędziarski, zmysł obserwacyjny, autoironia, skojarzenia sięgające szczytów i dna zarazem, składające się na arcykomiczny skecz estradowy pogłębiony refleksją nad kolejami życia ludzkiego, w tym i własnego - między innymi takie opinie aktor mógł przeczytać na swój temat w publikacji „60 lat Sceny Polskiej TD”. Rodzinie oraz przyjaciołom zmarłego składamy kondolencje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dziadek wykładał ogród starymi gazetami. Powód może zadziwić, efekty powalają
  2. Słynny zawodnik zginął w potwornej katastrofie. Razem z nim odeszła trójka jego dzieci
  3. Beata Kozidrak nie wytrzymała. Nie przebierała w słowach, posypały się przekleństwa
  4. Kucharze łapią się za głowy, widząc, jak Polacy smażą mięso. Większość popełnia dwa poważne błędy
  5. Starszy pan bardzo się zdenerwował, zaczął przepraszać, że blokuje kolejkę. Reakcja kasjerki była bezbłędna
  6. TVP nagle wydało kluczowe oświadczenie. Chodzi o Andrzeja Dudę, w końcu cała Polska poznała prawdę

Źródło: Głos

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News