Nie będzie śledztwa w sprawie Adamowicza. Za ohydną publikację nikt nie poniesie konsekwencji

Nie będzie śledztwa w sprawie Adamowicza. Za ohydną publikację nikt nie poniesie konsekwencji Źródło: yt/natemat.pl

Akt zgonu Pawła Adamowicza znalazł się w mediach społecznościowych. Szokująca praktyka i mowa nienawiści skierowana w stronę prezydenta Gdańska została opublikowana już dwa lata temu. Po zamachu na życie prezydenta Gdańska, grafika zdaje się jeszcze bardziej bulwersująca. Autorzy "aktów" - działacze Młodzieży Wszechpolskiej nie poniosą jednak kary. Czemu prokuratura nie chce wszcząć postępowania?

Akt zgonu Pawła Adamowicza, oficjalnie jako "akt polityczny", obiegł Polskę już w 2017 roku. Adamowicz i 10 innych prezydentów największych polskich miast stanęli w ogniu krytyki za podpisanie tzw. "deklaracji imigranckiej". Młodzież Wszechpolska opublikowała ohydną grafikę, która teraz znów zaczęła pojawiać się w mediach społecznościowych.

Szokujący akt zgonu Pawła Adamowicza sprzed lat. Czemu prokuratura nie chce wszcząć postępowania?

Na piśmie prezydenci polskich miast wyrazili wtedy intencyjną zgodę na przyjęcie uchodźców w swoich gminach, jeśli zgodę na taki stan rzeczy wyrazi rząd. Szokująca akcja "Młodzieży Wszechpolskiej" była odpowiedzią na taki stan rzeczy. Członkowie graficznie "złożyli imitację aktu zgonu prezydenta". Teraz znów dokument zauważyć można w mediach. Sprawa zaszokowała opinię publiczną. Wszczęto śledztwo prokuratorskie w kierunku nawoływania do nienawiści i znieważenia symboli państwowych - podobizny aktów zgonu zawierały symbole, które z łatwością można zauważyć na dokumentach oficjalnych. Na kilka dni przed śmiercią, Paweł Adamowicz odniósł się do decyzji prokuratury z końca 2018 roku, która umorzyła śledztwo w tej sprawie. Dowiedzieliśmy się, że przyczyną odmowy było "wyrażanie niezadowolenia" z rozpalającej wówczas Polskę kwestii przyjęcia uchodźców.

Prezydent Poznania nie odpuści sprawy. "Zrobię to ze względu na szacunek dla Pawła Adamowicza"

- Nie zostawię tej sprawy i zamierzam wyczerpać wszystkie narzędzia prawne, aby dochodzić swoich praw i walczyć o to, żeby zachowania nacjonalistyczne różnych organizacji, które sieją nienawiść wobec imigrantów i uchodźców, zostały ocenione przez prawo negatywnie – napisał 9 stycznia na swoim Facebooku Adamowicz. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM: Nie zdążył otrzymać zadośćuczynienia za bulwersujący wpis. Sprawa nie pozostaje jednak zamknięta. Zażalenie na decyzję prokuratury zamierza złożyć prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. To jeden z pozostałych włodarzy przedstawionych przez Młodzież Wszechpolską na szokującej podobiźnie aktu zgonu. – Zrobię to ze względu na szacunek dla Pawła Adamowicza i pamięć o nim – czytamy wypowiedź Jaśkowiaka w dzisiejszym "Fakcie". Akt zgonu Pawła Adamowicza fakt.plZOBACZ TAKŻE:
  1. Młodzież Wszechpolska wystawiła „akt zgonu” Adamowicza. Prokuratura Ziobry uznała, że nie ma problemu
  2. Otworzycie oczy szeroko ze zdumienia. Zaskakujące fakty o grobie Pawła Adamowicza
  3. Andrzej Duda zwołał pilne zebranie wszystkich partii! Wielki kryzys po zamachu na Adamowicza
  4. Gdzie mieszka Dorota Wellman? Kiedyś był to blok na warszawskim Ursynowie, a teraz…
  5. Kim jest mąż Agnieszki Chylińskiej? To pilnie strzeżona tajemnica
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News