Akcyza podatek 150%
pixabay.com pasja1000
Klaudia Bochenek - 13 Czerwca 2020

Każdy zapłaci nawet 150% więcej. Uwielbiany produkt objęty nowym podatkiem od 1 lipca

Akcyza uderzy w jedną ze znanych branż. Przepisy są nieubłagane - już od 1 lipca część Polaków zapłaci więcej za swój ulubiony produkt. Podwyżki wyniosą średnio 150%, chociaż niektóre produkty mogą zdrożeć nawet o 300%. Producenci są załamani, czy to początek końca ich biznesu?

Choć akcyza nie jest niczym nowym, to nowy podatek może doprowadzić do bankructwa wielu firm oraz producentów. Konsumenci również nie będą zadowoleni. Polacy zaczną się buntować?

Branża e-papierosów w ogromnym niebezpieczeństwie

Akcyza od e-papierosów może zniszczyć tę branżę? Producenci martwią się o spadek sprzedaży niektórych produktów. Wszystko przez nowy podatek - "nowy" w rozumieniu oczywiście przy tego typu wyrobach. Okazuje się, że od 1 lipca firmy będą musiały doliczać do liquidów, czyli do płynów do papierosów elektronicznych, 55 gr podatku za każdy jego mililitr.

Test osobowości skojarzeniowyNajpierw zobaczyłeś twarz kobiety, czy mężczyzny? Pierwszy wybór zdradza najważniejszą cechę twojego charakteruCzytaj dalej

Większość liquidów sprzedawana jest w buteleczkach o pojemności 10 ml. Oznacza to, że cena za jedną sztukę płynu wzrośnie o zawrotne 5-7 zł, czyli w praktyce zapłacimy za liquid nawet dwukrotnie więcej. Z kolei płyny sprzedawane w dużych opakowaniach mogą zdrożeć nawet o 300%. Producenci obawiają się jednego - tego, że klienci wrócą do tradycyjnych wyrobów tytoniowych. Okazuje się także, że podatkiem zostaną objęte liquidy bez zawartości nikotyny.

Akcyza to jednak nie wszystko

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ciąża może być powodem dodatkowych kilogramówPo ciąży niewyobrażalnie przytyła, zaczęli wytykać ją palcami. Zareagowała mistrzowsko, padniecie widząc, jak teraz wyglądaCzytaj dalej

Od 20 maja Polacy nie mogą kupić już papierosów mentolowych i "klikanych" z kulką aromatyzującą. W związku z tym wielu z nich zdecydowało się na zakup e-papierosów, gdzie mają do wyboru całą gamę liquidów mentolowych oraz owocowych. Nowy podatek w branży papierosów elektronicznych może jednak odstraszyć wielu klientów. Niskie zyski wiążą się też niestety z zamykaniem firm i zwalnianiem pracowników.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagła wiadomość. Wypadek samochodu SOP, brały w nim udział dzieci
2. O włos od tragedii. Kierowca autobusu uratował rodzinę

Akcyza to jednak nie wszystko. Kolejnym obciążeniem dla producentów może też być wysoka cena za banderole legalizacyjne na wyrobach. Ten "kawałek papierka" ma kosztować aż 5 zł - w przypadku papierosów tradycyjnych płaci się za niego 1,30 zł. Ministerstwo Finansów aktualnie prowadzi rozmowy, by zrezygnować z banderolowania do końca 2020 roku tak, aby odciążyć branżę. Może to jednak wprowadzić zamęt na rynku - klienci mogą szukać tańszych zamienników, nie będą mieć gwarancji jakości, nie będą również mogli mieć gwarancji, że płyny dostępne w sklepie są legalne.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Słynna siostra Anastazja podała najlepszy przepis na ogórki kiszone. Nie uwierzysz, jaką ma dla wszystkich radę
  2. Trener przekazał pilne wiadomości ws. Krzysztofa Piątka. Polak będzie bardzo zadowolony
  3. Nagle w "DDTVN" pojawił się Marcin Prokop. Wyjawił prawdę o swoim pożegnaniu z widzami
  4. Dramat na polskim cmentarzu. Kobieta walczy o życie
  5. Wszyscy widzowie TVP czekali na jeden moment. Joanna Koroniewska bez ogródek o powrocie do "M jak miłość"
  6. Małgorzata Kożuchowska jeszcze nigdy tyle nie pokazała. Jej ciało odbiera mowę

Żona idealna oczami mężczyznMężczyźni wskazali cechy idealnej żony. Niewiele kobiet sprosta im wszystkim, najlepsze zostawili na koniecCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News