Po zaskakującym wyborze Donalda Trumpa na prezydenta USA, co bardziej emocjonalni Demokraci wpadli w szał. Masowe protesty i demonstracje czy palenie amerykańskiej flagi to jednak nie wszystko.

W USA dochodzi również do fizycznych ataków na tle politycznym. Do mediów docierają kolejne ataki o pobiciach zwolenników Donalda Trumpa. Okazuje się jednak, że fala agresji dotarła także do Europy.

Szwedzki mistrz kuchni – Anders Vendel – został brutalnie pobity przez trzech napastników. Ich motyw miał być wyjątkowo idiotyczny – Vendel przypominał im Donalda Trumpa. Nie wiadomo, czy przestępcy pomylili go z prezydentem elektem czy też po prostu postanowili go „ukarać” za fizyczne podobieństwo. Faktem jest, że Vendel trafił do szpitla.

– Siedzę w izbie przyjęć od paru godzin, czekam na prześwietlenie. Zostałem pobity przez trzech muzułmanów w wieku 25-35 lat. Myśleli, że jestem podobny do pana Trumpa. Dwóch z mężczyzn złapało mnie za ręce z tyłu, a trzeci okładał mnie po całej twarzy. Próbowałem się bronić nogami. Jednak po otrzymaniu około 20 ciosów w twarz, upadłem na podłogę. Wtedy, wszyscy trzej zaczęli mnie kopać, wszędzie gdzie się dało – w twarz i głowę. Mam złamany nos, opuchnięte oko, wargi i szczęki, nawet złamany prawy kciuk – napisał na facebooku Vendel. Post został już usunięty.

...

Zobacz również