Informowaliśmy dzisiaj o prawdziwiej burzy w sieci, która została wywołana ogłoszeniem przez Krzysztofa „Atora” Woźniaka, że pozywa Gimpera, jednego z najpopularniejszych twórców na Youtube. Skierowanie sprawy do sądu położyło podwaliny pod zmiany w polskim internecie. Chodzi o kwestie naruszania dobrego imienia przez twórców filmów w serwisie Youtube.

Problem polega jednak na tym, że film, który rozprzestrzeniał się, między innymi poprzez nasz artykuł, w lawinowym tempie, nie jest już dostępny. Część osób myślała, iż Ator sam go usunął. Okazuje się, iż ten póki co jest usunięty w związku z roszczeniem zgłoszonym przez EPIC Makers. Największa sieć partnerska w Polsce uznała, iż zostały naruszone jej prawa autorskie. W ten sposób broni swoich podopiecznych przed niewygodnymi treściami.

– Jest to zwyczajne pozbawienie prawa do obrony. Gdy przez około rok byłem pomawiany, obrażany, wyszydzany, to wszystko było ok. Ani jeden film nie został usunięty. Gdy zaś się bronię i pokazuję niewygodne fakty, to nagle film narusza prawa autorskie. Jakie się pytam? Wszystkie fragmenty były przytoczone na mocy prawa cytatu, a na filmie podane było źródło. Zilustrowanie materiału fragmentami było konieczne, gdyż inaczej nikt by mi nie uwierzył – mówi Ator.

Sieć partnerska Epic Makers należy do Agory, czyli spółki będącej również wydawcą Gazety Wyborczej, Gazeta.pl czy radia TOK FM. Problem tkwi w tym, że zażądano usunięcia filmu ze względu na niewygodne treści w nim zawarte. Woźniak oskarżał youtuberów o zmowę, umyślne niszczenie kariery i dobrego imienia, jak również udowadniał, że popularni twórcy publicznie chwalili się kradzieżą jego monitora. Poprzez usunięcie materiału, udało się ograniczyć dostęp internautów do przekazywanych w filmie treści.

Poniżej film, w którym Woźniak tłumaczy zniknięcie jego materiału. 

ZOBACZ TAKŻE – WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT USUNIĘTEGO FILMU I OPIS SPRAWY – Największa awantura na polskim Youtube. Są pozwy, wkracza sąd, prawny przełom (video)

https://youtu.be/u_PzPK2TNtc

Zobacz również