Agonia w stalowych trumnach. Dla nich powietrze jest gorsze od trucizny

Agonia w stalowych trumnach. Dla nich powietrze jest gorsze od trucizny Źródło: fot. flickr.com

Im więcej czasu tam spędzą, tym szybciej maleje szansa na przeżycie. Jeśli eksplozja nie zabije ich od razu, to będą powolnie oczekiwać na śmierć w ciemności, zimnie i desperacji, zamknięci w stalowej trumnie.

Taki los czeka na członków załogi okrętu podwodnego, jeśli dojdzie w nim do jakichkolwiek usterek. Istnieje minimalne prawdopodobieństwo uratowania załogi po tym, jak łódź osadzi się na dnie. To właśnie dlatego trwają bardzo intensywne poszukiwania okrętu San Juan i jego 44-osobowej ekipy marynarzy, z którymi utracono kontakt w minioną środę. ZOBACZ TAKŻE: Tragedia w Hiszpanii! Rozbił się samolot (video)

Brak sygnału SOS

Łączność z okrętem utracono, kiedy znajdował się 432 km od wybrzeża Patagonii. Wtedy prawdopodobnie jednostka miała problemy komunikacyjne, które mogły być spowodowane awarią elektryczną. 13 listopada okręt opuścił port Ushuaia i zmierzał w kierunku Mar del Plata - to właśnie tam mieści się baza marynarki wojennej. Według informacji zamieszczonych w "La Nacion" doszło do krótkiego spięcia w akumulatorach, dlatego załoga nie miała jak przesłać komunikatu SOS. Zdaniem ekspertów, tlen dla załogi wystarczał do przeżycia przez 7 kolejnych dni po katastrofie, zatem marynarze na dzień dzisiejszy nie mają szans na przeżycie. Poza tym wczoraj pojawiła się informacja podana przez marynarkę wojenną Argentyny, która mówi o prawdopodobnej eksplozji na pokładzie okrętu podwodnego na Atlantyku. ZOBACZ TAKŻE: Tragedia w Meksyku. Przerażeni ludzie, potworne zniszczenia, zawalone budynki (video)

Wszyscy dążą do wspólnego celu

Bez względu na to, co się stało z okrętem, trwają bardzo intensywne poszukiwania zaginionych marynarzy na Atlantyku. Argentynie pomagają nie tylko ekipy z Brazylii, Kolumbii, Peru, Chile i Urugwaju, ale również ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rosji i Niemiec.

Zabija ich własny oddech

Co może stać się z 44-osobową ekipą? Marynarze narażeni są na zmiażdżenie przez wodę, utonięcie, eksplozję, pożar albo śmierć przez zatrucie dwutlenkiem węgla, który sami wydychają. Oznacza to powolną agonię w metalowej trumnie, jaką jest podwodny okręt. Dopóki jednak ten nie zostanie odnaleziony, nie można jednoznacznie orzec, co się stało i dlaczego kontakt z ekipą został zerwany.   Źródło: tvn24.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News