Agnieszka ma najgorsze możliwe nazwisko. Gdy musi się przedstawić zalewa ją zimny pot

Agnieszka ma najgorsze możliwe nazwisko. Gdy musi się przedstawić zalewa ją zimny pot Źródło: PublicDomainPictures/George Hodan

Agnieszka w swoim życiu doświadczyła wielu przykrości i poniżeń, ze strony zarówno znajomych, jak i przypadkowo spotkanych osób. Powodem było coś, na co nie miała żadnego wpływu od momentu urodzenia - jej nazwisko. Ten problem dotyka wielu osób, jednak nie każdy potrafi sobie z nim poradzić.

Agnieszka od lat ma jeden, największy problem, który ujawnia się dopiero, gdy przedstawi się nowo poznanym osobom. Z powodu jej nazwiska często ludzie nie mogą powstrzymać śmiechu lub choćby niedowierzającego uśmiechu. Do krępujących sytuacji dochodzi podczas wizyt w urzędach, zawierania znajomości, lub rozmów o pracę.

Wiele osób ma podobny problem co Agnieszka Fiutkowska - jednak to właśnie jej wielu internautów przyznało, ze ma najgorsze możliwe nazwisko. Co prawda, jest to nazwisko w Polsce całkiem popularne, jednak wskazuje to jedynie na dużą liczbę osób, które borykają się z takim problemem.

Agnieszka nie znosi swojego nazwiska. Jednak nie chce go zmienić

- Nazywam się Fiutkowska. W tym momencie ludzie zazwyczaj odwracają głowy., żeby przełknąć ślinę i nie wybuchnąć śmiechem. Znam to dobrze i w pewnym sensie rozumiem. To boli, ale czego innego mogę się spodziewać? (...) Wiem, ze wśród znajomych mówi się na mnie w skrócie "Fiut". Zamiast "zadzwoń do Agnieszki" jest zawsze "zadzwoń do Fiuta". Naprawdę nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie wyjdę za mąż i ten koszmar się skończy - te słowa Agnieszki cytuje portal Popularne.

Wiadomo, że ksywki lub pseudonimy, którymi obdarzają nas znajomi często związane są właśnie z nazwiskiem. W takim wypadku trudno było tego uniknąć, co jednak jest bardzo krzywdzące dla samej Agnieszki. Jednak nie rozważa nawet zmiany nazwiska z własnej woli. Ma świadomość, że to nazwisko jest noszone od pokoleń w jej rodzinie i jego zmiana wiązałaby się z wyrzeczeniem się tego obszaru pamięci po przodkach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mnóstwo osób w Polsce znajduje się w podobnej sytuacji. Nazwiska takie jak "Miałastefana", "Pukacz", "Podyma", czy też "Cincio" są często powodem skrępowania u młodych ludzi. Jednak mimo wszystko , większość osób zgodnie twierdzi, ze takie podejście ma się tylko w młodym wieku, kiedy to wpływ towarzystwa nie pozwala dostrzec innych walorów wyjątkowego nazwiska.

Po latach często staje się on jedynie powodem do sporadycznych żartów, lub powodem do wyróżnienia się z tłumu - nie ma co ukrywać, że osoby z wyróżniającym się nazwiskiem nie sposób nie zapamiętać.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Ile żon miał Janusz Gajos? Nie uwierzycie, że aż TYLE! Wybitny aktor miał pecha do kobiet
  2. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Takich warunków NIKT się po niej nie spodziewał. Jej córki o tym wiedzą?
  3. Jackowski przewidział dzisiejszy zamach. Powiedział co będzie dalej, to mrozi krew w żyłach
  4. Z ostatniej chwili: Polak w centrum rzezi na Sri Lance. "To pierwszy taki przypadek w historii"
  5. Ile waży Magda Gessler? Ujawniamy największą tajemnicę gwiazdy
  6. TVN właśnie podał porażające oświadczenie papieża Franciszka po zamachach na Sri Lance!

źródło: Popularne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News