Agnieszka Kotulanka zmarła w lutym tego roku. Wokół śmierci aktorki „Klanu” narosło wiele kontrowersji. Okazuje się jednak, że głównym problemem była jej choroba alkoholowa. Kulisy zmagania się z nałogiem ujawniła jej przyjaciółka – Ilona Felicjańska.

Agnieszka Kotulanka była jedną z najpopularniejszych serialowych aktorek w Polsce. Jej śmierć zszokowała widzów i cały show biznes w Polsce. Teraz, kulisy ostatnich lat, w których zmagała się z chorobą ujawniła Ilona Felicjańska, która sama musiała się zmierzyć z alkoholizmem.

Agnieszka Kotulanka potrzebowała pomocy. Czy Ilona Felicjańska była przy niej w trudnych momentach?

– Po wielu warsztatach, gdzie uczyłam się pomagać wiem, że nie da się pomóc osobie, która nie wyciąga ręki do ciebie. Powinniśmy pomagać osobie, która o to prosi. Wtedy to jest skuteczne – zaczęła swoją rozmowę z dziennikarzem portalu PrzeAmbitni.pl Felicjańska.

Później, postanowiła się odnieść do Kotulanki.

– Był moment, kiedy próbowałam odszukać ją. Dotarłam nawet, chyba do jej córki, ale nie dostałam żadnego namiaru na nią i zrobiłam tyle, ile mogłam, aby nie mieć do siebie pretensji – wyjaśniła sytuację, w której próbowała pomóc aktorce „Klanu”.

Ilona Felicjańska doskonale wie, co znaczy choroba alkoholowa. Sama zmagała się z nałogiem przez wiele lat. Dziś otwarcie mówi o problemie oraz skupia się na uświadamianiu Polaków.

– Ta śmierć powinna powinna obudzić nas i powiedzieć to jest choroba! Jeśli spotkasz na swojej drodze osobę uzależnioną, zaproponuj pomoc, ale nie wytykaj jej palcami, nie krytykuj – ostrzega była modelka w wywiadzie dla PrzeAmbitni.pl.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Anna Przybylska też musiała przez to przejść. Bolesne sekrety gwiazd

Aktorka o przyczynach problemu

W rozmowie odniosła się także do spektrum, jakim jest alkoholizm. Zauważyła, że bierze się stąd, że uzależnieni mają problemy, które koi picie.

– Przestańmy bać się zmian – grzmi Felicjańska.

Celebrytka dostrzega związek między śmiercią Kotulanki a niską świadomością Polaków na temat alkoholizmu. W jej ocenie, aktorka TVP zmarła, ponieważ nikt jej nie pomógł i dlatego, że nie potrafiła sobie poradzić ze zmieniającą się rzeczywistością.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jej tragiczna śmierć wstrząsnęła fanami „M jak miłość”. Na zawsze pozostanie w naszych sercach
  2. Monika Miller przerywa milczenie! Chodzi o śmierć jej ojca
  3. Wstrząsający list księżnej Diany! Przed śmiercią ujawniła najstraszniejsze szczegóły swoje życia
  4. Zamykają je żywcem w “grobach”. Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  5. Znaki zodiaku kobiet, które są cudownymi partnerkami

Polacy uwielbiali ich bez granic. Pożegnaliśmy ich w 2018 roku

ŹRÓDŁOpudelek.pl

Absolwentka twórczego pisania Uniwersytetu Łódzkiego i dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarka Pikio.pl