Agnieszka Holland podczas rozmowy z Tomaszem Lisem w kontrowersyjny sposób wyraziła się o ministrze Macierewiczu. Reżyserka stwierdziła, że jest on zdolny do wszystkiego nawet zainfekowania ekshumowanych zwłok.

Podczas rozmowy z „Newsweekiem” Ageniszka Holland opowiadała o polityce polskiej i zagranicznej. Reżyserka powiedziała, że jako osoba pracująca w Stanach Zjednoczonych, doskonale zna przyczyny zwycięstwa Donalda Trumpa.

– Wyczuwałam w**rw i jednocześnie nadzieję, że jak coś się zmieni, to im się polepszy, znów staną się ważni. (…) Większość z tych, którzy głosowali na Trumpa to biali mężczyźni. Ci ludzie nie chcieli utracić resztek swojej pozycji, swojej władzy – powiedziała Holland.

Reżyserka przedstawiła swoje przemyślenia na temat Antoniego Macierewicza.

 Myślę, że często nie doceniamy głupoty ludzkiej ale… Mentalność Macierewicza to jest zadanie do twórcy w rodzaju Dostojewskiego. Trudno zwykłymi narzędziami spenetrować tę osobowość. A ponieważ wszystko jest teraz możliwe, to ja się boję, że oni rzeczywiście zainfekują te nieszczęsne zwłoki w czasie ekshumacji… Bo tak na zdrowy rozum jest niezrozumiałe, po co to robią – stwierdziła reżyserka.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

wk źródło: niezalezna.pl

...

Zobacz również