Nie zrobili Agnieszce lewatywy przed porodem. Przez to na sali rozegrały się sceny jak z horroru

Nie zrobili Agnieszce lewatywy przed porodem. Przez to na sali rozegrały się sceny jak z horroru Źródło: Unsplash/Sharon McCutcheon [zdj. poglądowe]

Agnieszka bardzo bała się swojego porodu. Wiedziała, że podczas niego może dojść do sytuacji, która przysporzy jej sporo zmartwień. Jak się później okazało, jej obawy nie były zupełnie bezpodstawne. Na sali porodowej doszło do scen niczym z horroru, a wszystko z powodu lewatywy, której nie zrobiono jej przed porodem.

Agnieszka od swoich znajomych dowiedziała się, że przed porodem należy poprosić personel medyczny, aby wykonał rodzącej lewatywę. Kobieta zupełnie jednak o tym zapomniała. Przed porodem pielęgniarki nie wykonały więc tego zabiegu. W trakcie jednej z najważniejszych chwil życia Agnieszki doszło przez to do scen, do których młoda mama nie chce nigdy więcej wracać.

Agnieszka ubolewa nad faktem, że przed porodem nie wykonano jej lewatywy

Redakcja Papilot otrzymała list, w którym Agnieszka, świeżo upieczona matka, żali się, że nie jest w stanie sobie poradzić z poczuciem wstydu, który ją ogarnia, gdy przypomina sobie chwile tuż po porodzie. Jak twierdzi, doznała strasznego upokorzenia. Wszystko z powodu lewatywy, o której zapomniała przypomnieć personelowi medycznemu, choć gdy przygotowywała się do porodu, kilka razy powtarzała sobie, że musi to zrobić. Wszystko po to, aby uniknąć najgorszego.

 - To miał być cud narodzin, jedna z najpiękniejszych chwil w życiu i niesamowite przeżycie. To był horror. Bez wdawania się w szczegóły, bo można sobie wyobrazić, czym się kończy pełny żołądek i parcie - czytamy w liście Agnieszki.

Kobieta wciąż nie może uporać się z uczuciem wstydu, jaki jej towarzyszy. Zamiast cieszyć się po porodzie tym, że jej dziecko przytulone spoczywało na rękach mamy po raz pierwszy, Agnieszka ciągle myślała o tym, co dzieje się w sali poporodowej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

 - (...) Pielęgniarka po mnie sprzątała (...), jak po psie na spacerze - twierdzi ze wstydem Agnieszka.

Dzisiaj grzeje: 1.Popularny lek dla dzieci pilnie wycofany ze sprzedaży. Każdy może mieć go w swojej apteczce
2. Legendarna polska wokalistka zmarła na ulicy, idąc na zakupy. Ludzie przechodzili obok, nikt jej nie pomógł. Po 13 latach fani wciąż ją opłakują

Ten list powinny poważnie potraktować w szczególności przyszłe mamy, które chcą uniknąć przeżyć, jakich doświadczyła Agnieszka. Powinny pamiętać, że mogą poprosić o zrobienie lewatywy - choć nie jest wcale pewne, że prośba taka zostanie przez lekarzy spełniona. Jak się okazuje - lewatywa przed porodem nie jest konieczna i robi się ją dziś coraz rzadziej.

Najlepsze newsy dnia;

  1. Lidl pokazał wyniki. Sieć ujawnia też płace, ich wysokość może Cię mocno zdziwić
  2. Najnowsze zdjęcia ciężko chorej aktorki. Wypadły jej wszystkie włosy, jej wygląd rozdziera serce
  3. Kiedy ten noworodek się urodził, w ogóle nie wyglądał jak inne dzieci. Nawet własna matka się go panicznie bała
  4. Smutne wiadomości obiegły media, to wielka strata dla Polaków. Nie żyje Z. Szostak
  5. Anna Mucha pokazała się bez makijażu, ale wszyscy patrzyli tylko na jej odkrytą pierś. Zdjęcie rozgrzewa do czerwoności

Źródło: Lelum

Następny artykuł