Reklama
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydała 300 mln złotych na nagrody Źródło: fot. wikimedia
Reklama

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydała 300 mln złotych na nagrody

Jak wynika z opublikowanego raportu z audytu w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, poprzednie władze instytucji przeznaczały ogromne kwoty na nagrody dla swoich urzędników. 

Reklama

Audyt w ARiMR wykazał, że poprzednie władze agencji w ciągu ośmiu lat urzędowania przeznaczyły aż 300 milionów złotych na nagrody dla pracowników. Największe kwoty dostali urzędnicy wyższego szczebla.

Jak podkreślił obecny szef ARiMR Daniel Obajtek, liczba pracowników ARiMR to ponad 11 tysięcy osób. Jak ujawnił raport z audytu tylko dyrektorzy departamentów, których jest 83, otrzymało w sumie 10 milionów złotych nagród. Niewiele mniej, bo 7 milionów złotych dostało 54 dyrektorów regionalnych.

Nowe władze agencji wskazują również, że tylko na promocję  wydano 36 milionów złotych, a na materiały promocyjne 1 mln złotych.

Ponadto dwa miliardy złotych przeznaczono na stworzenie - jak się okazało - wadliwego systemu informatycznego, który miał ułatwić system wypłat dla rolników. Kolejny miliard złotych został przeznaczony na zamówienia bez przetargów.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: interia

Reklama
Następny artykuł

Czy oglądasz Taniec z gwiazdami?