Agatę Dudę trochę poniosło! Pierwsza dama na ustach wszystkich mediów

Agatę Dudę trochę poniosło! Pierwsza dama na ustach wszystkich mediów

Agata Duda swoim stylem rzadko się wyróżnia. Dziś, podczas spotkania finalizującego akcję Narodowego Czytania w Ogrodzie Saskim małżonka prezydenta zaskoczyła wszystkich. Media zwróciły uwagę nie na tematykę spotkania, ale na garnitur, który zdecydowanie dał się zauważyć!

Agata Duda dzielnie towarzyszy mężowi podczas każdej uroczystej okazji. To dzięki niej, wizerunek Andrzeja Dudy jest subtelniejszy. 8 września, podczas spotkania wokół akcji Narodowe Czytania żona prezydenta postawiła na zupełnie inny styl. Co było powodem tak odważnego outfitu?

Agata Duda zmieniła stylistę?

Najważniejsi literaci i krytycy literatury pojawili się obok gwiazd i celebrytów. Spotkanie, podsumowujące akcję Narodowe Czytanie zebrało w Ogrodzie Saskim prawdziwie gorące nazwiska. Para prezydencka, która była gospodarzem spotkania, pojawiła się pośród nich i natychmiast... wywołała burzę. Media są zaskoczone strojem małżonki prezydenta. Zważywszy na charakter spotkania - mniej oficjalny, bo związany z czytaniem "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, Agata Duda wybrała niezobowiązujący garnitur. Ciemny, ale pełen kolorowych kwiatów, ciągnących się przez całą lewą linię sylwetki. Uzupełnieniem stylizacji były lawendowe szpilki, korespondujące z odcieniem kwiatów. Jej wystąpienie stało prawdziwą pożywką dla mediów. Wokół tegorocznej społecznej akcji czytania dzieła Żeromskiego narosło wiele konfliktów. Główny dotyczył ingerencji w tekst, które zlecił specjalistom sam prezydent. Andrzej Dobosz - krytyk literacki - dokonał zmiany w tekście na rzecz rzekomego ujednolicenia. Ingerencja ta miała za zadanie uproszczenie tekstu na rzecz lepszego zrozumienia przez czytelnika. Literaturoznawcy byli zgodni: zaproponowane uproszczenie zubaża styl Żeromskiego, a sama ingerencja w arcydzieło jest czymś skandalicznym. To nie zmieniło jednak decyzji Kancelarii Prezydenta i czytane dziś w Ogrodzie Saskim "Przedwiośnie" miało nieco inny kształt i... sens. Internauci komentują, że Andrzej Duda i jego żona w nieco odmiennym od dotychczasowych stroju, próbowali odwrócić uwagę od konfliktu wokół "Przedwiośnia". Inni wskazują, że w tej wersji Agata Duda zwyczajnie im się nie podoba. - Niech zastosuje się do sprawdzonej metody "Im mniej tym lepiej" - czytamy w jednym z komentarzy. - Koszmarne ciuchy kupione za pieniądze podatnika - pojawiło się dalej. Czy Agata Duda próbowała swoim nowym strojem odwrócić uwagę od konfliktu wokół merytorycznej części spotkania? Agata Duda Agata Duda podczas spotkania Narodowego Czytania w Ogrodzie Saskim/ 2018 gwiazdy.wp.pl  1. Andrzej Duda wywołał skandal! Oburzająca reakcja prezydenta
  2. Strój Agaty Dudy wywołał burzę! Kibicuje jak na pogrzebie
  3. Co za skandal! Cała prawda o nowym rzeczniku Dudy
Następny artykuł