Agata: niesamowita wiadomość. Tego o Agacie nikt nie wiedział

Agata: niesamowita wiadomość. Tego o Agacie nikt nie wiedział

Agata może nie jest najpopularniejszym imieniem, ale ponownie zaczyna wracać do łask. Jednak wiąże się z nim kilka rzeczy, które mogą zaskoczyć nie jedną osobę. Bez wątpienia warto poznać tajemnice, jakie skrywa to imię.

Agata w swoim czasie było jednym z najpopularniejszych imion żeńskich. Jednak z biegiem lat ilość dziewczynek noszących je zaczęła drastycznie spadać. Teraz coraz częściej pojawiają się imiona, które przez długi czas niemalże odeszły w zapomnienie, ponieważ rodzice coraz chętniej wracają do tego, co było dawniej. Co więcej, mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak ciekawe jest to imię.

Agata: znaczenie imienia oraz kiedy obchodzi imieniny

Wiele osób zagłębiając się w tematykę nadawanych nam imion, w pierwszej kolejności skupia się na ich znaczeniu, a to potrafi być naprawdę zaskakujące. W przypadku Agaty to wywodzi się ono z greki, a dokładniej ze słowa "agatos", które oznacza nic innego jak "dobry". Dodatkowo imieniny Agaty wypadają 3 razy w roki. Pierwsza data tego święta to 9 stycznia, następnie mamy 5 lutego i na koniec 14 listopada.

Patronka

Wiele imion posiada patrona i Agata jest w tym wypadku wyjątkiem. Patronka tego imienia żyła w III wieku naszej ery i była obywatelką Rzymu, jednak pochodziła z Sycylii. Po przyjęciu wiary chrześcijańskiej złożyła śluby czystości i z tego powodu nie zgodziła się wyjść za Kwincjana, który był napastnikiem Sycylii.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ To sprawiło, że na św. Agatę Sycylijską spadała niezwykle okrutna kata. Została oddana do domu publicznego oraz przeprowadzono na niej liczne tortury. Jedną z nich było obcięcie piersi, a na sam koniec została spalona na stosie. Dokładnie rok później wybuchł wulkan Etna, ale erupcja nie spowodowała zniszczeń w jej mieście, co odczytano jako cud dokonany właśnie przez nią.

Jaka jest Agata?

Zazwyczaj osoby noszące to imię są bardzo pogodne i pełne życia. Postrzegane są również jako dusze towarzystwa i nie brakuje im poczucia humoru. To sprawia, że otacza się wieloma przyjaciółmi oraz doskonale czuje się w nawiązywaniu nowych znajomości. Dodatkowo cechuje je duża ambicja i chęć samorozwoju połączona z dużą dozą wyobraźni i kreatywności. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Wreszcie jest trop ws. zaginionej Nikoli! Odżyła nadzieja
  2. Lewandowska odpowiedziała hejterom. Jej komentarz wygrywa!
  3. Niewielu się na to decyduje. Polska gwiazda pokazała po raz pierwszy zdjęcie swojego dziecka
  4. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  5. Zarobki Poli Raksy to wielka tajemnica. Jaką emeryturę dostaje?
źródło: Dni Wolne Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News