Straszne choroby i długi polskiej medalistki olimpijskiej. Potrzebna natychmiastowa pomoc

Straszne choroby i długi polskiej medalistki olimpijskiej. Potrzebna natychmiastowa pomoc Źródło: Fot. Pexels.com

Pod koniec zeszłego i na początku tego wieku Agata Wróbel była jedną z największych gwiazd polskiego sportu. Dwukrotna medalistka olimpijska w podnoszeniu ciężarów tonie obecnie w długach i zmaga się ze strasznymi chorobami. Sportsmence potrzebna jest natychmiastowa pomoc.

Agata Wróbel była prawdziwym fenomenem światowego podnoszenia ciężarów. Ekscentryczna w wyglądzie, ale niezwykle utalentowana sportsmenka karierę ma już dawno za sobą i jak wielu byłych atletów i atletek doświadcza teraz niezwykłych trudności zdrowotnych i finansowych. Sztangistka może pochwalić się sporym dorobkiem medalowym. Do kraju wielokrotnie wracała ze złotym medalem mistrzostw Europy, a jedyne złoto mistrzostw świata zdobyła w Warszawie. Dwukrotnie stawała także na podium olimpijskim.

Niestety przedwcześnie zakończona kariera i różnego rodzaju negatywne w skutkach decyzje finansowe doprowadziły do tego, że dziś wielka mistrzyni musi prosić o pieniądze przez internet. Każdy grosz jest na wagę złota, szczególnie, że Wróbel zmaga się z poważnymi chorobami, których nieleczenie może doprowadzić do tragedii.

Agata Wróbel potrzebuje natychmiastowej pomocy

Na internetowej stronie zrzutka.pl pojawiła się właśnie prośba napisana osobiście przez Agatę Wróbel. Sportmenka prosi w nim o wpłacanie pieniędzy na zbiórkę, którą organizuje, by umożliwić sobie "nowy strat w życiu". Utytułowana sztangistka opisuje w nim swoją walkę z depresją i napadami paniki. Wróbel cierpi również na cukrzycę, która wywołuje u niej neuropatię, co powoduje niesamowicie silne bóle w stopach i dłoniach. Redakcja Pikio.pl ma nadzieję, że zbiórka i pomoc ludzi dobrej woli umożliwi sportsmence stanąć na nogi.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ view-gallery id=336020] - Muszę codziennie przyjmować silne środki przeciwbólowe. Koszty tych leków są kolejnym obciążeniem. Głęboka depresja, leki, napady paniki towarzyszą mi codziennie. (...) Nie wiem, czy moja głowa wytrzyma to upokorzenie, ale kilku przyjaciół, którzy chcieli mi pomóc, jak tylko mogli (a ja nie potrafiłam przyjąć tej pomocy) powiedzieli, że ja też mam prawo o nią poprosić - pisze Wróbel w swojej prośbie. Pomóc Agacie można pod tym adresem.

Sukcesy polskiej sztangistki

Urodzona w 1981 roku Wróbel swój pierwszy sukces na seniorskiej, międzynarodowej imprezie odniosła już w 1999 roku. Zdobyła wówczas brąz mistrzostw Europy w niemieckiej Riesie. W następnym roku z hiszpańskiej La Corunii wyjechała już ze złotym medalem. Na najwyższym stopniu podium stanęła również w 2002 roku w Antalii i w 2004 roku w Kijowie. W 2003 roku natomiast zdobyła srebro. Niestety nigdy więcej nie zdobyła nic na arenie kontynentalnej. Mniej liczne są jej dobre występy na mistrzostwach świata. W Atenach (1999) i w Antalii (2001) zajęła drugie miejsce. W Warszawie natomiast, podczas MŚ 2002 na oczach polskiej publiczności uzyskała złoto. Wróbel przynosiła Polsce chwałę także na Olimpiadzie. Niestety nigdy nie udało jej się przywieść złota z tej najbardziej prestiżowej imprezy. W 2000 roku z Sydney powróciła ze srebrem, a cztery lata później z Aten z brązem. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Lewandowski opublikował zdjęcie i w sieci zawrzało. "Bestia"
  2. Gigantyczna wpadka Polsatu na gali Mistrzów Sportu!
  3. Bartosz Kurek: Dziewczyna siatkarza żyje w jego cieniu
  4. Ile zarabia Katarzyna Dowbor? Zarobki wprawiają w osłupienie
  5. Pola Raksa i Bogusław Linda byli parą! Poznajcie historię płomiennego romansu
źródło: sportowefakty.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News