Młynarska o swojej ciężkiej chorobie. Jest bardzo rzadka, nieuleczalna

Młynarska o swojej ciężkiej chorobie. Jest bardzo rzadka, nieuleczalna Źródło: źródło: youtybe.com/fakt.pl

Agata Młynarska - znana prowadząca, osobowość telewizyjna, a także córka poety Wojciecha Młynarskiego choruje. Gwiazda zmaga się z wielkimi problemami zdrowotnymi.

Agata Młynarska choruje na bardzo rzadką i nietypową chorobę. Prezenterka, w wywiadzie z portalem Fakt.pl zwierzyła się ze swojej ciężkiej sytuacji i opowiedziała o okolicznościach swojego nieuleczalnego schorzenia.

Agata Młynarska zagrożona?

Prezenterka od prawie trzech dekad związana jest z telewizją. Swoją karierę zaczynała we wczesnych latach 90. gdzie wraz z Jerzym Owsiakiem współtworzyła audycję „Róbta co chceta!". Później wraz z szefem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadziła finały WOŚP. Ostatnio zatrudniła ją telewizja TVN Style, gdzie dostała misję prowadzenia Eks-tra Zmiany. Niestety, ale choroba, o której niedawno dowiedziała się prezenterka, może zweryfikować jej karierę i plany zawodowe. Gwiazda choruje na nieswoiste zapalenie jelit. Dolegliwość charakteryzuje się przewlekłymi zmianami i owrzodzeniami ścian przewodu pokarmowego. Do grupy chorób zapalnych jelit należą wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego Crohna oraz nieokreślone zapalenie okrężnicy. Ich przyczyną są najczęściej czynniki genetyczne, immunologiczne i środowiskowe. Nieswoiste zapalenia jelit mają charakter przewlekły i nie można ich całkowicie wyleczyć. Jak sama mówi dziennikarka, sama jest sobie winna tej choroby. Wszystko zaczęło się kilka lat temu, kiedy zaczęły dokuczać jej przewlekłe bóle brzucha. Przez pewien czas nie przejmowała się tym i nadal ,,żyła w stresującym trybie życia, w którym nie przejmowała się swoją dietą i zaburzeniami zdrowotnymi". Podejmowane przez lata próby leczenia spełzały na niczym. Agata Młynarska regularnie poddawała się terapiom odtruwającym oraz brała leki przeznaczone dla osób chorych na salmonellę. Dopiero po przekroczeniu gabinetu profesor Grażyny Rydzewskiej dowiedziała się o tym, co jej właściwie jest.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Mam towarzysza życia do końca życia”

Jak sama gwiazda twierdzi, choroba będzie jej towarzyszyć do końca życia.” Nie jest to gość mile widziany, ale tak po prostu potoczyło się moje życie” stwierdziła w rozmowie z portalem Fakt. Dziennikarzom opowiedziała także jak wyglądania leczenie choroby Leśniowskiego Crohna. Agata Młynarska przyznaje, musiała zmienić całkowicie swoje upodobania żywieniowe. Mało tego, jedzenie, jakie jest dla niej przyswajalne, musi być przygotowane z wielką dbałością, a także z użyciem jak najlepszych składników odżywczych. Co więcej, leczenie pochłania dużą część pieniędzy kobiety. Kwoty suplementów diety, a także leków dochodzą nawet do kilku tysięcy złotych. Kobieta jednak nie zamierza się poddawać, a także zaprzestawać swojej pracy, jej fani mogą odetchnąć z ulgą. Smutną prawdą jest jednak stwierdzenie, że dziennikarka niestety już nigdy do końca nie wyzdrowieje.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Co na to Magda Gessler? Jej córka pokazała się milionom widzów bez majtek
  2. Popularny piosenkarz zaatakował Andrzeja Dudę. „Jego dni są już policzone”
  3. Napad na Arkadiusza Milika! Bandyci wycelowali mu pistolet w głowę
Następny artykuł