Agata Młynarska przerwała milczenie
TRICOLORS/East News
Irmina Jach - 12 Listopada 2020

Agata Młynarska nie mogła dłużej milczeć. Chodzi o kardynała Dziwisza

Agata Młynarska przerwała milczenie. Dziennikarka postanowiła zabrać głos na temat głośnej afery, która wybuchła w Polsce po publikacji wstrząsającego reportażu Marcina Gutowskiego na temat kardynała Stanisława Dziwisza, który przez wiele lat był najbliższym współpracownikiem papieża Jana Pawła II. Jej komentarz trafia w sedno, jest wyjątkowo trafny.

Agata Młynarska postanowiła podzielić się z obserwatorami swojego profilu w mediach społecznościowych z odczuciami, które towarzyszą jej po obejrzeniu reportażu "Don Stanislao". Dziennikarka przyznała, że jest pod wrażeniem pracy swoich kolegów po fachu. Nie szczędziła również gorzkich słów skierowanych w stronę kościoła.

Zacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaZacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Agata Młynarska skomentowała doniesienia na temat kardynała Dziwisza

W reportażu Marcina Gutowskiego przedstawiono dokumenty, relacje i rozmowy, wskazujące na fakt, że kardynał Stanisław Dziwisz uczestniczył między innymi w procederze tuszowania nadużyć seksualnych duchownych wobec nieletnich.

Premiera reportażu wywołała ogromne emocje wśród Polaków. W ostatnich dniach na ulicach Krakowa odbyły się protesty. Demonstrujący do późnych godzin nocnych strajkowali pod domem kardynała oskarżonego o bulwersujące czyny. Temat jest także szeroko komentowany w mediach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Polacy zastanawiają się, czy sprawa kardynała Dziwisza znajdzie w najbliższym czasie finał i duchowny odpowie za zarzucane mu czyny. Wśród domniemań nie brakuje także otwartej krytyki, na którą zdecydowali się nie tylko anonimowi internauci, ale także gwiazdy.

- Wstrząsający reportaż Marcina Gutowskiego w "Czarno na białym" z TVN24 o kardynale Stanisławie Dziwiszu. "Don Stanislao". Zobaczcie. Wiemy, czytamy, słyszymy, dochodzą do nas informacje z różnych stron ale jednak jest to porażające za każdym razem. Jestem pod wrażeniem ogromnej pracy dziennikarskiej Marcina. Rzetelnego, precyzyjnego, konsekwentnego sprawdzania wszystkich szczegółów. Skrupulatnego śledztwa - napisała Agata Młynarska.

Dziennikarka zdecydowała się na otwartą krytykę wobec kardynała Stanisława Dziwisza. Przyznała, że postawa hierarchy kościelnego szokuje ją i obrzydza. Zaznaczyła, że bulwersujące jest to, że osoby zajmujące wysokie pozycje w kościele katolickim zdają się nie podlegać prawu karnemu. Winą za ten stan Agata Młynarska oskarżyła całą instytucję.

- Przerażająca jest postawa głównego bohatera stojącego ponad każdym prawem, nawet bożym. Przerażające jest dno moralne przyodzianego w strojne szaty kościelnej władzy człowieka, który ucieka przed prawdą i sprawiedliwością. Przerażająca jest zgnilizna tej instytucji, która kryje się wzajemnie i czuje się świetnie w swoich szeregach - kontynuowała dziennikarka.

Agata Młynarska przyznała, że rozumie, że osoby związane z kościołem katolickim mogą mieć w tym momencie mieszane uczucia. Można się domyślić, że trudno im uwierzyć, że instytucja, z którą - motywowani głęboką wiarą - związali całe życie, nie po raz pierwszy pokazuje swoje mroczne oblicze.

Dzisiaj grzeje:

1. Do późnych godzin tłumy stały i skandowały pod kurią. Domagały się sprawiedliwości, chodzi o kardynała Dziwisza

2. W Lidlu pojawił się kolejny hit. Kosztuje tylko 29,99 i pasuje każdej kobiecie

3. Lech Wałęsa przekazał smutną wiadomość. Współczujemy

- Dla osób wierzących jest to wielka próba w konfrontacji z kościołem. Nie dziwne, że pustoszeją. Nie dziwne, że napawają obrzydzeniem i wstrętem. Piotr Kraśko w rozmowie z kardynałem Dziwiszem z 19 października i Marcin Gutowski zrobili ważną dziennikarską robotę. Reszta należy do nas - dodała.

Dziennikarka nawołała społeczeństwo do przemyśleń na temat bulwersującego problemu, jakim jest pedofilia wśród duchownych. Przestępcy w sutannach niezwykle rzadko ponoszą realne konsekwencje swoich czynów. W zatrważającej ilości przypadków sprawy tego typu są tuszowane, a kapłani muszą liczyć się najwyżej z przeniesieniem do innej parafii. Presja społeczna może odmienić ten stan rzeczy i zapewnić bezpieczeństwo kolejnym pokoleniom.

Agata Młynarska przerwała milczenie

Agata Młynarska przerwała milczenie

Źródło zdjęć: https://www.instagram.com/agata_mlynarska/

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dlaczego kot ma kieszonki w uszach? Niewielu wie, jaka jest ich prawdziwa funkcja, oto rozwiązanie zagadki
  2. Robert Lewandowski kupił mamie prezent wart fortunę. Piękny gest, pani Iwona musi być zachwycona
  3. Wykryto nieprawidłowości w intratnym interesie Tadeusza Rydzyka, w akcji prokuratura. Reakcja służb jest zaskakująca
  4. Dziś wszedł w życie nowy zakaz obowiązujący wszystkich Polaków. Fatalne wiadomości, należy wiedzieć
  5. Grób legendy TVP doszczętnie zniszczony, trudno znaleźć go na cmentarzu. Bardzo przykry widok
  6. Zuchwałe oszustwo na karty SIM. Można stracić mnóstwo pieniędzy
  7. Anita ze "Ślub od pierwszego wejrzenia" zaskoczyła internautów. Jeszcze nigdy nie pokazała podobnego zdjęcia
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News