Prezydent będzie miał kłopoty! Agata Duda zrobiła coś bardzo niestosownego

Prezydent będzie miał kłopoty! Agata Duda zrobiła coś bardzo niestosownego

Agata Duda znalazła się w centrum uwagi całej Europy ze względu na kontrowersyjny strój, który wybrała na ostatni dzień pobytu pary prezydenckiej na Łotwie. Koszulka firmy Red is Bad podzieliła internautów, którzy zauważyli, że nadrukowany na niej orzeł wcale nie jest symbolem z polskiego godła. To jednak nie jedyny związany z T-shirtem problem.

Dziś w siedzibie Parlamentu Europejskiego trwa debata dotycząca przyszłości wspólnoty. Pojawił się na niej Mateusz Morawiecki, który ma bronić kontrowersyjnej pozycji Polski w UE.

Agata Duda zamieszała w europejskiej polityce

W cieniu tych wydarzeń Agata Duda zaszokowała jednak opinię publiczną strojem, który zdecydowała się wybrać ostatniego dnia pobytu na Łotwie. Pierwsza dama ubrała bowiem koszulkę ze sklepu Red is Bad, który od początku istnienia definiuje się jako marka całkowicie przeciwna Unii Europejskiej. Podobny gest żony Andrzeja Dudy tuż przed debatą bez wątpienia nie przejdzie w Brukseli bez echa. Internauci przyznają bowiem, iż trudno jest uwierzyć w to, że pierwsza dama wybrała swój strój całkowicie przypadkowo.

To nie jedyny problem z głośną koszulką

Poza tym ogromne kontrowersje wywołał nadruk na T-shircie, który marka określa jako narodowy symbol. Jak się jednak okazuje, orzeł z koszulki wcale nie jest orłem z polskiego godła. - Koronę zmieniono na zamkniętą z krzyżem, barokową. To zgodne z krytyką, której poddały ten herb środowiska konserwatywnej, narodowej prawicy w okresie międzywojennym. (...) Koszulka powinna być oczywiście czerwona, jeśli orzeł jest przedstawiony bez tarczy herbowej - powiedział w rozmowie z "Wyborczą" Tomasza Pietras, historyk pracujący na Uniwersytecie Łódzkim. Agata Duda Fot. Twitter/Kancelaria Prezydenta Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaczyński w furii powiedział za dużo. W PANICE usuwa swoje słowa
  2. Kaczyńska przyłapana. Teraz trudno mieć już wątpliwości
  3. Rydzyk wezwał Ziobrę. Będą kary za obrażanie toruńskiego księdza
  4. Donald Tusk miażdży PiS. Te słowa zapamiętają do końca życia
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News