Agata Duda znowu zakpiła z Polaków. Pierwsza dama triumfuje

Agata Duda znowu zakpiła z Polaków. Pierwsza dama triumfuje

Agata Duda poprzez nieobecność w dyskusji publicznej na temat kobiet i ich praw zdaje się mieć coraz mniej zwolenników. Po wizycie w Nowym Jorku, podczas której wykonała niezrozumiały ruch ręką w stronę protestujących - eksperci do spraw etykiety dyplomatycznej są bezlitośni. Jednak Pierwsza Dama w sondażach triumfuje.

Agata Duda jest przez Polaków lubiana. Taki wniosek można wysnuć po analizie najnowszego sondażu. Polacy zapytani o nastroje towarzyszące wystąpieniom małżonki prezydenta zgodnie uznają... że dobrze reprezentuje Polskę za granicą i w kraju. Aż 41 procent pytanych o stosunek Dudy do bieżących spraw, nieco milczący i wycofany, ocenia go jako pozytywny. Choć może to zaskakiwać, to liczby nie kłamią. Oczywiście jednak przestrzegamy, że to jedynie sondaż, a do tych należy podchodzić z rezerwą.

Agata Duda triumfuje w sondażach. Czy Pierwsza Dama dobrze realizuje swoją rolę?

Respondenci, którzy opowiedzieli się za Agatą Dudą, jednocześnie są wyborcami PiS. Z analizy wynika, że nie tylko są wierni konserwatywnym poglądom, ale i nie traktują zachowania Pierwszej Damy negatywnie. Wizerunek Pierwszej Damy zdaje się być wciąż mocny. Przeprowadzony dla Wirtualnej Polski panel, w którym pytano Polaków o ocenę działań małżonki prezydenta wypadł wyjątkowo korzystnie dla żony polityka. Wśród wyborców PiS zdawała się niemal całkowicie spełniać ich oczekiwania. Pomimo kontrowersji, jakie Duda wzbudziła w Nowym Jorku respondenci chcieliby, aby dalej w równym stopniu reprezentowała Polskę za granicą. Jednak ankietowani, zapytani o ewentualny manifest wobec przeciwników prezydenta uznali, że ta nie powinna publicznie się opowiadać za żadną ze stron.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Aż 32 procent pytanych uznało, że nie potrafi ocenić reprezentacji Pierwszej Damy w roli dyplomatycznej. Tylko 12 procent, oceniło jej działania jako zdecydowanie negatywne. 10 procent ankietowanych uznało, że swoje działania wykonuje bardzo dobrze.

Sondaże działań PiS

Grupa respondentów, która oceniała Agatę Dudę miała również odpowiedzieć na pytania o nastroje towarzyszące działaniom Prawa i Sprawiedliwości. Według grupy ankietowanych z całej Polski, aż 80 procent uznało, że rząd spełnia swoje zadania, a jego wizerunek jest pozytywny. Tylko 11 procent ankietowanych pozytywnie ocenia działania Platformy Obywatelskiej. Aż 70 procent z grupy uważa, że wizerunek reprezentowany przez opozycję jest negatywny. Respondenci zapytani o stosunek Pierwszej Damy do Konstytucji przyznali w 60 procentach, że nie są w stanie określić czy jej działania pozytywnie wpływają na konflikt na scenie politycznej. Taka ocena świadczy o fakcie, iż większość wyborców nie zna stanowiska Agaty Dudy wobec aktualnych problemów społecznych. Pierwsza Dama pomimo konfliktu z wyborcami i pomimo zarzutów wobec absencji w przestrzeni medialnej, nie chce zmienić swojego wizerunku. Agata Duda konsekwentnie milczy w tej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jolanta Kwaśniewska organizuje spotkania motywacyjne. Cena? Zwala z nóg!
  2. Pierwsza Dama Syrii ma raka piersi. Cały świat przesyła wyrazy współczucia
  3. Andrzej Duda oficjalnie odniósł się do swojego kryzysu w małżeństwie
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News