Co robiła Agata Duda nim została pedagogiem? Andrzej Duda wyjawia szczegóły

Co robiła Agata Duda nim została pedagogiem? Andrzej Duda wyjawia szczegóły Źródło: .

Agata Duda kojarzona jest dziś m. in. przez pryzmat dawnej pracy w szkole. Mało kto wie, że wcześniej wiązała swoją przyszłość z prywatnym biznesem. O szczegółach byłej pracy Agaty Dudy opowiedział w wywiadzie dla TVN24 prezydent.

Agata Duda od początku swojej kariery zawodowej wykorzystywała jeden ze swoich atutów - świetną znajomość języka niemieckiego. Nie zaczęła jednak swojej pracy od szkolnej sali.

Agata Duda pracowała w dużej firmie zanim została nauczycielką

O zawodowych początkach pierwszej damy opowiedział w niedawnej rozmowie z TVN24 jej mąż. Andrzej Duda uznał, że nie jest to sprawa, która może wzbudzać jakiekolwiek podejrzenia.

- Żona swoją karierę zawodową rozpoczęła od zagranicznej firmy. Jako absolwentka germanistyki była tam pierwszym i jedynym pracownikiem. A potrzebna była osoba z doskonałą znajomością języka niemieckiego - powiedział dla TVN24 Andrzej Duda.

Prezydent wspomniał, że przed jego żoną pojawiły się wielkie możliwości. 

- Była to szansa na wielką karierę. Mieliśmy wtedy małe dziecko i żona powiedziała mi: "Andrzej, wolę pójść do szkoły. Po pierwsze, nie odnajduję się w pracy. Firma nie jest moim żywiołem. Wolałabym uczyć" - cytował dawne słowa żony Andrzej Duda.

Problem niskiego wynagrodzenia nauczycieli nie przeszkadzał w rodzinie prezydenta

Andrzej Duda przyznał też, że realia pracy nauczycielskiej były dla jego żony zdecydowanie bliższe. Nawet kosztem wynagrodzenia, które zwłaszcza na początkowym etapie jej stażu było stosunkowo niskie.

- "Nauczyciel ma czas dla dziecka. A ja siedzę w firmie, a dziecko (Kinga Duda, przyp. red.) siedzi z opiekunką". Trudno było się z tym nie zgodzić - powiedział Andrzej Duda.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Następnie rozmowa przeszła na temat wynagrodzeń nauczycieli. Prezydent stwierdził, że nauczycielska pensja żony nie była przez te wszystkie lata problemem rodzinnym, zważywszy na jego zarobki (Andrzej Duda był wcześniej m. in. europosłem).

- Przez te wszystkie te lata problem wynagrodzenia żony w szkole nie był sprawą do zaakcentowania. Mieliśmy jednak świadomość, że ta pensja nie jest wysoka - dodał.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. TVP: Nie żyje piękna dama. Została znaleziona MARTWA w pokoju hotelowym
  2. Ś.p. Izabela Skrybant-Dziewiątkowska spisała MILIONOWY testament! Wiadomo, kto go odziedziczy, opadną Wam szczęki
  3. Zdjęcie wychudzonej Szostak wywołało burzę. "Kiedyś była śliczna"
  4. Koszmarna wpadka Roksany Węgiel na scenie. 14-latka na żywo popełniła niewyobrażalną gafę
  5. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodziły dźwięki. Żałobnicy przerażeni, interweniował lekarz
  6. TVN przekazał wiadomość o koszmarnym wypadku. Ludzie ruszyli na pomoc

źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News