Największa tragedia od dawna. Ogłoszono żałobę w całej Polsce
Wiadomości Pikio - 21 Grudnia 2018

Największa tragedia od dawna. Ogłoszono żałobę w całej Polsce

Agata Duda, wraz ze swoim mężem Andrzejem, pogrążyli się w żałobie po tragicznym wypadku w kopalni w Czechach. Na nocnej zmianie pracowało tam 11 Polaków, którzy już niedługo mieli wrócić do swoich rodzin na święta. Niestety, zamiast łamania się opłatkiem będzie ból, cierpienie i łzy.

Agata Duda i Andrzej Duda postanowili zsolidaryzować się z rodzinami tragicznie zmarłych górników. Kancelaria prezydenta ogłosiła, że w niedzielę nastąpi ogólnopolska żałoba narodowa. Tego dnia w telewizji nie będą emitowane żadnego programy rozrywkowe.

Andrzej Duda i Agata Duda łączą się w bólu z rodzinami górników

Kancelaria prezydenta postanowiła ustanowić niedzielę dniem żałoby narodowej. Informacja ta pojawiła się na oficjalnym profilu kancelarii na Twitterze. - W związku ze śmiercią 12 Polaków, którzy zginęli w następstwie czwartkowego wybuchu metanu w kopalni węgla kamiennego ČSM w Karwinie w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego, niedziela w całej Polsce będzie dniem żałoby narodowej - brzmiała treść wpisu. Pod wpisem od razu pojawiły się głosy oburzenia, że na co dzień dochodzi do większych tragedii, ale nie są one tak spektakularne, aby politycy mogli się na nich wybijać. - No tak. Dziennie w wypadkach drogowych ginie około 9-10 Polaków - i to często piesi - ale przecież liczy się spektakularność i medialność. Do tego dziennie około 13 osób popełnia samobójstwo. Ale liczy się tylko wielka, medialna sprawa. Tak hurtowo. Pojedynczo się nie liczy - napisał oburzony internauta.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
GłówneKrzysztof Jackowski i inni nie mogli już dłużej milczeć. To wydarzy się w 2019 roku, straszne wizjeCzytaj dalej

Wielka tragedia. 13 osób nie żyje

Dziś w nocy doszło do ogromnej tragedii. W kopalni węgla kamiennego CSM, w czeskiej miejscowości Karwina, nastąpił wybuch metanu. Życie straciło 13 osób, z czego 10 z nich było Polakami. Póki co akcja ratunkowa została wstrzymana, bowiem była ona zbyt niebezpieczna dla ratowników. Pod ziemią wybuchł pożar, a służbom udało się wynieść tylko jedno ciało. Jak poinformował Mateusz Morawiecki, nie ma szans, aby ktokolwiek wyszedł spod ziemi żywy. - Informacje, które otrzymaliśmy są dramatyczne. Zdaniem strony czeskiej nie ma szans, żeby ktokolwiek przeżył - smutno powiadomił Mateusz Morawiecki. Premier Polski poleciał do Czech, a rząd obiecał pomoc dla rodzin tragicznie zmarłych górników.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Polityk PiS pędził jak oszalały! Czerwone światła są nieistotne, gdy wzywa Kaczyński
  2. Reality show z rodziną Meghan Markle! To będzie największy skandal w historii Wielkiej Brytanii
  3. Niczego lepszego nie zobaczycie w te święta! Donald Tusk składa Polakom życzenia
  4. Makabryczna śmierć uwielbianej postaci Pierwszej Miłości?! Fani wstrząśnięci
  5. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
GłówneEmerytury przechodzą rewolucyjne zmiany. Co musisz o nich wiedziećCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News