Dlaczego Agata Duda wybrała zawód nauczyciela? Prezydent ujawnia i dogryza strajkującym

Dlaczego Agata Duda wybrała zawód nauczyciela? Prezydent ujawnia i dogryza strajkującym

Agata Duda przez lata pracowała jako nauczyciel. Porzuciła to zajęcie dopiero kilka miesięcy po tym, gdy jej mąż został prezydentem naszego kraju, jednak była to decyzja w pełni zrozumiała. Teraz Andrzej Duda postanowił opowiedzieć o pracy swojej żony, nie zabrakło pewnej uszczypliwości.

Agata Duda nie chciała siedzieć bezczynnie, gdy jej mąż walczył o urząd prezydenta naszego kraju. Kobieta przez lata uczyła niemieckiego w jednej z krakowskich szkół i nie chciała rezygnować z zajęcia, które wykonywała przez lata. Czuła się doskonale w roli osoby kształcącej kolejne pokolenia i nie zanosiło się na to, by sytuacja miała się zmienić. Kluczowe było zwycięstwo Dudy przed niemal czterema laty, które wpłynęło na życie małżonków.

Strajkujący do niedawna nauczyciele mieli nadzieję, że żona przemówi prezydentowi do rozsądku i stanie po stronie protestujących w związku z tym, że przez lata zajmowała się tym, czym oni. O tym, czy tak się stało, mieliśmy okazję przekonać się podczas jednej z ostatnich wypowiedzi polityka, który postanowił odnieść się do sytuacji w naszym kraju.

Agata Duda wybrała zawód nauczyciela

Agata Duda nie towarzyszyła mężowi w trakcie wywiadu z okazji Dnia Flagi. Odbył się on wczoraj w studio TVN24, gdzie polityk mógł porozmawiać na tematy związane z obecną sytuacją w naszym kraju. Rzadko zdarza się, by tak ważny polityk związany przez lata z Prawem i Sprawiedliwością wypowiadał się dla znanej stacji komercyjnej.

Tym razem było inaczej. Prezydent poświęcił kilkadziesiąt minut na rozmowę w studio telewizji TVN. Nie brakowało pytań dotyczących sytuacji w naszym kraju, między innymi tych o poglądy prezydenta na protest nauczycieli. Powszechnie wiadomo przecież, że jego żona kiedyś pracowała w tym zawodzie.

Andrzej Duda postanowił odnieść się do początków swojej małżonki w jej pracy, nie zabrakło również zaskakujących słów, na które uwagę zwrócili również widzowie popularnej stacji informacyjnej.

Andrzej Duda mówi o swojej żonie

- Żona zaczęła karierę zawodową od pracy w polskiej filii zagranicznej firmy. Była w niej jedynym pracownikiem. To znana europejska firma. Mówiłem jej, że to początek wielkiej kariery. Ale po roku pracy powiedziała, że chce iść do szkoły, nie odnajduje się w tej firmie, a nauczyciel ma profity, ma wolne wakacje, ferie - przyznał Andrzej Duda, zwracając uwagę na to, że nauczyciele mają wiele korzyści podczas swojej pracy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prezydent dodał także, że zdawał sobie sprawę z zarobków, jakie obecnie i przed laty otrzymywali nauczyciele.

- Wiedzieliśmy, że te płace nauczycieli są relatywnie niskie. Ale mogliśmy sobie na to pozwolić, bo ja więcej zarabiałem. Zawsze mieliśmy świadomość, że ta płaca była niska. Aczkolwiek moja wypłata z uczelni była jeszcze niższa. Mogliśmy za to korzystać z profitów, które ma nauczyciel - dodał polityk, podkreślając ponownie, że praca w szkolnej sali wiąże się z różnymi profitami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 44-letnia aktorka URODZIŁA! Pokazała się w bikini i zszokowała wszystkich!
  2. Nie uwierzycie jak Krystyna Pawłowicz wyglądała w MŁODOŚCI! Te zdjęcia zwalą was z nóg! Jak zupełnie inna osoba!
  3. Horror w Pabianicach. Urodziła dziecko do wychodka, a to nie koniec koszmaru
  4. Kajra o trudnych chwilach w małżeństwie. Gdy Sławomir grał sceny erotyczne, było jej ciężko
  5. Biskup do mieszkańców stolicy: "Wstydźcie się, Warszawiacy! Jak się spodliłaś, Warszawko"
  6. Adoptowali dziecko z Ugandy, po pół roku opowiedziała im o sobie. Od razu ją odesłali

źródło: naTemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News