Agata Duda wsadziła męża na minę. Prezydent został upokorzony

Agata Duda wsadziła męża na minę. Prezydent został upokorzony

Agata Duda wraz z mężem 1 września odwiedziła III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni, by wziąć udział w inauguracji obecnie trwającego roku szkolnego. Podczas uroczystości para prezydencka spotkała się z upokarzającym przyjęciem i okrzykami "Konstytucja". Jak się okazuje, do całej sytuacji by nie doszło gdyby nie... pierwsza dama.

Po niedawnej dymisji rzecznika prezydenta coraz częściej mówi się o roli, jaką odgrywa Agata Kornhauser-Duda w pałacu prezydenckim. Jak wynika z informacji uzyskanych przez jednego z dziennikarzy, to właśnie Pani Duda, doprowadziła do wizyty w III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni. Do Trójmiasta para prezydencka udała się z Tczewa, gdzie uczestniczyła w obchodach 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Odwiedziny w liceum miały być kurtuazyjną wizytą podnoszącą powagę i prestiż szkoły.

Skandal na uroczystości

Sytuacja z gdyńskiego liceum nie należała do najprzyjemniejszych. Wśród zebranych na sali uczniów, nauczycieli i rodziców rozległy się gwizdy, buczenia i hasło "Konstytucja". Protestowano również przed budynkiem szkoły. Tam zebrali się miejscowi opozycjoniści i członkowie KOD. W odpowiedzi na ich nawoływania prezydent zdobył się na uwagę odnośnie do "łamania konstytucji". - To, że przeszkadzają nam tutaj, to oznacza dokładne zaprzeczenie tego, co ci państwo krzyczą. Są tutaj, ponieważ konstytucja jest przestrzegana, ich wolność zgromadzeń, ich wolność wyrażania swoich poglądów, są tutaj, ponieważ przestrzegana jest demokracja - powiedział prezydent Duda. Mimo reakcji dyrektora, powołującego się na powiedzenie "Gość dom, Bóg w dom", który próbował uspokoić nastrój, protestujący nie zaprzestali skandowania. - Wszyscy jesteście moimi gośćmi, jako gospodarz tej uroczystości mam wielki szacunek dla wszystkich tutaj przybyłych gości, bez względu na wyznawane przez nich poglądy - mówił dyrektor Wiesław Kossakowski. Nie wiadomo, co kierowało panią prezydentową przy wyborze szkoły, którą odwiedziła wraz z mężem. Agata Duda popełniła przy tym poważny błąd, co jednak ma się jej dosyć rzadko przytrafiać.

Kim w przeszłości była Agata Duda?

Warto przypomnieć, że Agata Kornhauser-Duda jest z zawodu nauczycielką. W 1998 roku została nauczycielką języka niemieckiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie, która ówcześnie była jedną z najbardziej prestiżowych szkół na terenie Polski. Pani Prezydentowa uczyła tam aż do 2015 roku, kiedy to zrezygnowała ze stanowiska, po wyborach prezydenckich wygranych przez Andrzeja Dudę.
CZYTAJ TAKŻE:
  1.  Ksiądz obraził miliony Polaków. Przyrównał ich do pedofilów
  2.  Gwiazdor Świata według Kiepskich nie posiada się z radości. Cóż za nowina!
  3. Rodzinny dramat Natalii Kukulskiej. Śmierć zabrała najbliższe jej osoby
źródło: fakt.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News