Wielki wstyd dla Agaty Dudy! Wyborcy są wściekli

Wielki wstyd dla Agaty Dudy! Wyborcy są wściekli Źródło: Fot. Prezydent.pl

Agata Duda pełni rolę pierwszej damy od ponad 3 lat. Przez cały ten czas wśród obywateli toczą się nieustanne dyskusje o znikomym zaangażowaniu żony prezydenta w ważne dla społeczeństwa sprawy. Czarę goryczy przelała kwestia pobierania przez kobietę pensji. Polacy porządnie się wkurzyli.

Agata Duda uchodzi za jedną z najmniej udzielających się pierwszych dam w historii Polski. Kobieta nie zabierała głosu wtedy, gdy obywatele, a w szczególności obywatelki potrzebowały jej poparcia oraz dobrego słowa. Chociaż większość osób przyzwyczaiła się już do tego, że Agata nie sprzeciwia się decyzjom swojego męża, to w ostatnim czasie po raz kolejny wszczęty został bunt. Poszło o... strajki nauczycieli.

Agata Duda dostanie własną pensję?

Żona Andrzeja Dudy z wykształcenia jest germanistką. Zanim jej mąż objął urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, kobieta tak jak wiele innych Polek pracowała na etacie. Jak sama podkreślała, bardzo lubiła swoją pracę w szkole, gdzie nauczała dzieci języka niemieckiego. Niestety, ważna funkcja sprawowana przez Andrzeja sprawiła, że jego żona musiała zrezygnować z pedagogicznego powołania oraz własnej pensji na konto. Kobieta musiała przejść na utrzymanie męża, który opłacał jej składki ZUS. Jak się okazuje, ta sytuacja już niedługo ulec może zmianie. Stowarzyszenie Polskiego Instytutu Praw Głuchych złożyło u Mateusza Morawieckiego specjalną petycję, która zakładała wynagrodzenie dla pierwszej damy. W uzasadnieniu uwzględniono pracę na rzecz kultury oraz akcje charytatywne i społeczne. Sprawa rozpatrzona została przez Komisję Petycji, a ta skierowała ją dalej do gremiów kierowniczych w parlamencie. Chociaż nic nie zostało jeszcze ustalone, to bardzo możliwe, że temat zostanie rozwiązany już w najbliższych tygodniach. Agata Duda miałaby otrzymywać pensję w wysokości około 13 tysięcy złotych brutto.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Agata Duda odcina się od środowiska nauczycielskiego

Co ciekawe, Polacy nie są źli o to, że Agata Duda miałaby dostawać pensję za wykonywaną przez siebie pracę. Są wściekli, ponieważ podczas gdy środowiska nauczycielskie od miesięcy walczą o godne wynagrodzenia, na konto pierwszej damy, która nomem omen nauczycielką jest, tak po prostu zacznie wpływać 13 tysięcy miesięcznie. Wiele osób dostrzega w tym ogromny zgrzyt. - No tak, teraz jak żyje sobie w dobrobycie u boku dobrze zarabiającego męża, to może sobie mieć w dupie pensje nauczycieli. Szkoda, że nawet w kwestii która dotyczy ją samą, nie umie zagrać głosu. Niemowa nam się na pierwszą damę trafiła! - brzmiał komentarz jednej z rozgoryczonych tą sytuacją osób. - Nie przejmujcie się. Niedługo pogonią ich z Andrzejem, a wtedy będzie musiała wrócić na etat do szkoły. Skończą się ciuchy od projektantów, skończy się dobrobyt. Zobaczymy, czy wtedy nie będzie sobie pluła w brodę, że zawczasu nie walczyła o lepsze warunki dla nauczycieli. To się obróci przeciwko niej! - napisał ktoś inny. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Ile waży Małgorzata Kożuchowska? Gwiazda niknie w oczach, bo uprawia ten NIETYPOWY sport
  2. Jak dzisiaj wygląda Pola Raksa? NAJNOWSZE ZDJĘCIA powalają na kolana
  3. Aż trudno uwierzyć, że naprawdę tak zaczął się ich związek. Kossakowski o Wojciechowskiej
  4. To może skończyć się tragedią. Matka mordercy Adamowicza na skraju wytrzymałości
  5. Polska dziennikarka publicznie upokorzona przez męża. Tego się nie spodziewała
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News