agata duda_po
yt/Andrzej Duda
Anna Maria Guziewska - 3 Grudnia 2018

Agata Duda rzadko mówi dlaczego jej ojciec to robił. Rodzinna przeszłość zaskakuje

Agata Duda wyraźnie podkreśla swój stosunek do wiary i Kościoła. Głęboko wierząca kobieta przyznaje, jak ważne jest dla niej kultywowanie rodzinnej tradycji. Okazuje się, że jej w jej dzieciństwie doszło do wielu nietypowych wydarzeń. Co robił jej ojciec?

Agata Duda jest córką Juliana Kornhausera - polskiego pisarza i krytyka literackiego. Okazuje się, że mężczyzna miał niezwykłe znaczenie w jej życiu. Pierwsza dama ujawniła jednak, że gdy ona wraz z matką wychodziły do Kościoła każdej niedzieli, mężczyzna zostawał w domu. Dlaczego nie brał udziału w duchowym rozwoju córki?

Jaką wiarę wyznaje Julian Kornhauser? Agata Duda ujawniła kulisy swojego dzieciństwa

Ojciec pierwszej damy pochodzi z rodziny semickiej. Dziadek kobiety należał do gminy żydowskiej. Okazuje się, że Julian Kornhauser nie potrafił zdecydować się na kultywowanie żadnej z wiar, które go otaczały. Prawdę ujawnił po latach młodszy brat żony prezydenta. - Mama jest katoliczką, w tym duchu wychowywała siostrę i mnie. Ja przestałem wierzyć w tę wspólnotowość, choć, podobnie jak tata, wierzę w coś nadprzyrodzonego - mówił w jednym z wywiadów Jakub Kornhauser. Pierwsza dama przejęła jednak wiarę swojej matki i stała się niezwykle zaangażowaną katoliczką. W swoich przemówieniach zaznacza, jak wielkie znaczenie w jej życiu ma Kościół i współpraca z duchownymi. Gdy wyborcy proszą ją o wsparcie, kobieta zapewnia ich o głębokiej modlitwie. Z tymi intencjami budowała także swoje małżeństwo i tak wychowywała swoją córkę. Gdy poznała Andrzeja Dudę oboje byli w liceum. Nastolatek już wtedy był bardzo religijny, co urzekło młodą dziewczynę. Oboje starali się zachować swoje ideały, do dziś kultywując znaczenie wiary w ich życiu rodzinnym. - Ich ślub był niezwykłym przeżyciem. Sakrament błogosławił ksiądz Mieczysław Maliński, który był spowiednikiem Agaty oraz Andrzeja - powiedziała Janina Duda autorom książki "Rodzice prezydenta".DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Jolanta KwaśniewskaJolanta Kwaśniewska właściwie o tym nie mówi. Sekrety byłej pierwszej damyCzytaj dalej
W ocenie bliskich małżeństwo Agaty i Andrzeja jest niezwykle udane. Okazuje się, że nierzadko wspominają, że to właśnie wiara pozwoliła im zachować tę bliskość. - Daje nam, mnie i córce, duże poczucie bezpieczeństwa, pamięta o wszystkich świętach i ważnych okazjach. Pojawia się czasem niespodziewanie w drzwiach z bukietem kwiatów. Jest w tym uroczy - mówiła pierwsza dama o swoim mężu. Czy małżeństwo pary prezydenckiej przetrwa medialne burze towarzyszące podczas kadencji mężczyzny?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Andrzej Duda tworzy służby o jakich nikomu się nie śniło! Całkowity przełom
  2. Andrzej Duda totalnie pogrążony! Już wszystko jasne, zostanie wezwany
  3. Andrzej Duda ZDEPTANY! Kaczyński nie wytrzyma, kiedy dowie się przez kogo
  4. Znaki zodiaku i ich największe zalety. Jakie są Twoje?
  5. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Odpowiedź eksperta
 
Andrzej Duda FixedAndrzej Duda został rozszyfrowany! Sekrety wyglądu prezydentaCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News