Agata Duda w końcu zabrała głos! Natychmiastowy lincz

Agata Duda w końcu zabrała głos! Natychmiastowy lincz Źródło: twitter.com

Agata Duda jest bardzo niejednoznaczną osobą. Z jednej strony stara się dbać o wizerunek swojego męża łagodząc sytuację związane z jego wpadkami. Z drugiej strony, sama co i raz zalicza kolejne błędy, które nie przyczyniają się do lepszego odbioru jej osoby wśród społeczeństwa. Kolejna akcja, w której para prezydencka weźmie udział może tylko pogorszyć sytuację.

Agata Duda w ciągu trzech lat prezydentury swojego męża raczej nie spełniła oczekiwań, jakie pokładało w niej społeczeństwo. Obywatele mają przede wszystkim pretensję, że pani prezydentowa nie zabierała głosu w najważniejszych sprawach życia publicznego. Taka bierność zabolała przede wszystkim podczas Czarnego Marszu i protestu niepełnosprawnych w Sejmie.

Okrojone Narodowe Czytanie

Jak każdego roku, para prezydencka spotka się ze wszystkimi chętnymi w ramach akcji Narodowe Czytanie. W tym roku wszyscy zgromadzeni będą mogli wysłuchać fragmentów "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, a właściwie jego okrojonej adaptacji. Kontrowersje wybuchły już po pierwszej oficjalnej zapowiedzi tegorocznego Narodowego Czytania. Okazało się, że Andrzej Duda wraz z małżonką będą czytać okrojoną wersję "Przedwiośnia", przygotowaną na zlecenie prezydenta przez Andrzeja Dobosza. W tym przypadku nie mówimy o kosmetycznych poprawkach sztandarowej pozycji polskiej literatury, ale o dosłownym wykastrowaniu powieści Żeromskiego. Analizę porównawczą przeprowadził jeden z użytkowników portalu Wykop.pl. Okazało się, że w nowej wersji usunięto 1/3 treści. - Wbrew temu co adaptator głosi, z książki zostało usunięte 34 proc. tekstu, wprowadzono szereg uproszczeń, bezsensownych i niezrozumiałych zmian, odzierających powieść Żeromskiego zarówno ze stylu, jak i przeinaczający wydźwięk i sens utworu - skomentował swoją analizę użytkownik. - Czytajmy "Przedwiośnie" w całości wbrew tym, którzy chcą naród traktować jak idiotów. Wbrew cenzurze - zaapelował internauta.

Agata Duda promuje kontrowersyjną akcję

Kancelaria Prezydenta wydaje się jednak bardzo odporna na słowa krytyki i nie zamierza zmienić swoich planów co do Narodowego Czytania. Akcja odbędzie się według planu 8 września w Ogrodzie Saskim w Warszawie. W sieci został również udostępniony film promujący inicjatywę. Zapowiedź przedstawia Agatę Dudę, czytającą fragment "Przedwiośnia" i zapraszającą na najbliższą sobotę. Internauci postanowili po raz kolejny otwarcie powiedzieć co sądzą o Narodowym Czytaniu w takiej formie oraz o działalności pani prezydentowej.

Agata Duda znowu jest krytykowana

- Toż to okazja dla milczącej prezydentowej. Szkoda, że nie zabiera głosu w sprawach ważnych np. dla kobiet - pisze jedna z internautek. - Wykastrowane "Przedwiośnie" czytane przez małżonkę atrapy prezydenta... W jakimś sensie podsumowujące. A Łapiński właśnie pryska z Nawłoci :D - dodaje kolejny użytkownik Twittera. - Ale to Przedwiośnie Żeromskiego czy przedwiośnie ocenzurowane i wykastrowane przez domorosłych partaczy mających o sobie mniemanie bycia literatami? - pyta kolejny internauta. Wielu komentujących pisze, że dobrym pomysłem byłoby czytanie Konstytucji. - Może by tak #Konstytucja czytać Andrzejkowi codziennie do snu? Może by się nauczył jej przestrzegania? - sugeruje komentujący. - Czy tekst Konstytucji jest przygotowany? Watro aby prezydent przeczytał całą ze zrozumieniem - tak wybrzmiewa kolejny głos w dyskusji.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Śmieją się z Polski na całym świecie. Żenująca wpadka IPN
  2. Lech Wałęsa może świętować. Miażdżące zwycięstwo nad Kaczyńskim
  3. Spoliczkowała działaczkę KOD. Teraz przerywa milczenie
Następny artykuł