Agata Duda upokorzona. Jej marzenia legły w gruzach

Agata Duda upokorzona. Jej marzenia legły w gruzach

Minęły ponad 3 lata od kiedy Agata Duda została pierwszą damą RP. Chociaż kobieta stanowi wspaniałą ozdobę u boku prezydenta Andrzeja Dudy, nie udało jej się zyskać największej sympatii wśród wielu obywateli. Jej pozycja została zlekceważona, ale są ku temu powody.

Porównywanie kadencji poszczególnych prezydentów jest popularną praktyką, dającą pewien przekaz o zmianach oraz o tym, czego możemy nauczyć się na ewentualnych błędach przystępując do kolejnych wyborów. Tym razem na świeczniku znalazły się  najbliższe sercom głów państwa pierwsze damy.

Podsumowano działalność pierwszych dam

Badanie na panelu Ariadna wykonane na zlecenie Wirtualnej Polski miało na celu wyłonienie najlepszej pierwszej damy RP, począwszy od pierwszych demokratycznych wyborów. Pod uwagę wzięto zarówno klasę i wygląd, jak również działania, w jakie angażowały się kandydatki. Na ostatnich miejscach z wynikami zaledwie 2%, możemy zobaczyć Danutę Wałęsę oraz Annę Komorowską. Kolejna w tabeli jest śp. Maria Kaczyńska z wynikiem 10%. Największego szoku możemy doświadczyć u szczytu tabeli. Na drugiej lokacie z 11% zobaczymy Agatę Korhauser-Dudę. Obecnej pierwszej damie zarzuca się znikomy wkład w politykę. Z pozytywnych cech wymieniane są: klasa, nienaganna prezencja oraz zaangażowanie w pomoc niepełnosprawnym. Tylko tyle i aż tyle, ponieważ jedna z konkurentek miażdży Dudę!

Agata Duda zdeklasowana! Poprawi się?

Na pierwszej lokacie z oszałamiającym wynikiem aż 51% zobaczymy Jolantę Kwaśniewską. Tak znaczną przewagę ciężko nazwać sukcesem obecnej pierwszej damy. Żona Aleksandra Kwaśniewskiego okrzyknięta została pierwszą damą w "prawdziwie amerykańskim stylu". W jednym postaci obu pań są zgodne - klasa i nienaganna prezencja. Niestety w przypadku porównania społecznych dokonań, Agata Korhauser-Duda wypada bardzo blado w stosunku do konkurencji. Podczas gdy obecna prezydentowa niewiele udziela się w sprawach istotnych dla obywateli, Jolanta Kwaśniewska wielokrotnie stawała i wciąż staje po stronie Polaków. Kwaśniewska zasłynęła m. in. z założenia w 1997 roku fundacji charytatywnej "Porozumienie bez barier", która zajmowała się wsparciem szpitali, ośrodków rehabilitacyjnych oraz hospicjów. Warto nadmienić, że w podobnym głosowaniu dotyczącym jednak głów państwa wygrał mąż Jolanty, Aleksander Kwaśniewski. Jak widać Agata Duda mogłaby się jeszcze wiele nauczyć od swojej poprzedniczki. Być może jeszcze będzie miała szansę. Zgadzacie się z wynikami ankiety?    1. Rydzyk właśnie rozpętał piekło. Pokazał, że nie ma już żadnych hamulców
    2. PO niespodziewanie użyła "opcji atomowej". Patryk Jaki zapadł się pod ziemię
    3. Przerażające ostrzeżenie. Dzieci kolejnych rodziców mogą zginąć w Darłówku
  Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu