Agata Duda próbuje walczyć z plotkami na swój temat. Widać to na zdjęciach

Agata Duda próbuje walczyć z plotkami na swój temat. Widać to na zdjęciach

Agata Duda stała się w ostatnich dniach głównym obiektem zainteresowań portali plotkarskich. Mówiło się m.in. o kryzysie w małżeństwie pary prezydenckiej i o powrocie pierwszej damy do Krakowa. Tym wyjściem ucięła wszystkie insynuacje. 

Agata Duda przez ostatnie dni stała się źródłem licznych plotek. Mówiło się m.in. o tym, że pierwsza dama ma dość pełnionej funkcji i atencji jaką na siebie ściąga. Pisano nawet o tym, że w razie następnej wygranej w wyborach, prezydentowa wróci do Krakowa i do dawnego zawodu.

Agata Duda nie chce być pierwszą damą?

Agata Kornhauser-Duda była nauczycielką języka niemieckiego w jednym z krakowskich liceów od 1998 roku. W 2015 została pierwszą damą za sprawą wygranej w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudy. Wychodzi na to, że inaczej sobie wyobrażała swoje stanowisko. Po 3 latach prezydenckiej kadencji żonie Andrzeja Dudy zaczęły puszczać nerwy. Z otoczenia Pałacu Prezydenckiego dochodziły informacje o tym, że pierwsza dama najchętniej wróciłaby do Krakowa. Mają o tym świadczyć jej liczne wyjazdy do córki lub przyjaciół. Podobno podczas ostatniej wizyty w szkole, w której była germanistką, miała powiedzieć, że niedługo wróci do zawodu. - Mówiła, że tęskni za swoją pracą. Pół żartem, pół serio mówiła, że wróci niedługo do uczniów - stwierdził anonimowy informator. Plotki podsycała również informacja, o tym że Agata Duda, nawet jeśli mąż wygra następne wybory prezydenckie, wróci do Krakowa. Można się dopatrywać prawdy we wszystkich doniesieniach o nieszczęśliwym życiu prezydentowej. Kobieta nie angażuje się w życie społeczne tak jak jej poprzedniczki. Do kwestii politycznych nie wtrąca się w ogóle. Przypomnijmy, że Maria Kaczyńska, za czasów swojej kadencji nie bała się nawet sprzeciwiać rządom partii męża i otwarcie mówiła o tym, co jej nie pasuje. Agata Duda na taki krok się nie odważyła nigdy. Biorąc pod uwagę fakt, że jej rodzina jest przeciwna rządom PiS, kwestia poglądów prezydentowej i ich zgodności z ideą polityki PiS budzi wątpliwości. Nic więc dziwnego, że pogłoski o rozdarciu prezydentowej pogłębiały się.

Pierwsza dama ucisza plotki?

Okazuje się jednak, że para prezydencka postanowiła uciąć wszelkie spekulacje. W sobotę w Spale rozpoczęły się Dożynki - coroczne święto dziękczynne za ukończenie żniw i prac polowych. Następnego dnia uroczystość swoją obecnością zaszczyciła para prezydencka. Wyglądali na bardzo szczęśliwych, tym samym dając mediom dowód na to, że tym razem się mylili. Szczególnie uwagę na siebie zwracała Agata Duda, która nie odstępowała męża na krok często okazując mu ciepłe uczucie. Pojawiły się wręcz sugestie, że pierwsza dama z premedytacją intensywnie wyrażała miłość wobec swojego męża, aby uciszyć plotki na temat rzekomego rozpadu jej małżeństwa.

Dożynki prezydenckie

Sobotnie uroczystości rozpoczął konkurs wieńców, w którym biorą udział reprezentanci wszystkich województw. W jury zasiedli etnografowie i przedstawiciele Kancelarii Prezydenta. W tym roku wieńce nawiązywały do stulecia odzyskania niepodległości. Zwycięski wieniec trafił do Pałacu Prezydenckiego. W niedzielę Andrzej Duda dziękował rolnikom za "trud ich ciężkiej pracy i służbę dla polskiego społeczeństwa". Zaznaczał swoją wdzięczność za zasługę jaką jest podtrzymywanie i pielęgnowanie tradycji przez polskich rolników: - Przeniesienie tradycji i głębokiej wiary, która zawsze była częścią, nieodłącznym elementem życia ludzi, którzy w Polsce pracowali na roli - dziękował Prezydent. Prezydent zaznaczył również wagę tegorocznych Dożynek w setną rocznicę odzyskania niepodległości: - Dlatego niezwykle ważne są dla mnie te dożynki i to spotkanie w rok 100-lecia odzyskania niepodległości, której nie byłoby, gdyby nie te wszystkie zasługi polskiej wsi, gdyby nie to przeniesienie tradycji, gdyby nie ta gotowość oddania swoich synów na służbę Rzeczypospolitej, żeby bronili granicy, żeby walczyli o wolność, żeby walczyli o własne państwo - zaznaczał. Prezydent dziękował ministrowi rolnictwa Janowi Krzysztofowi Ardanowskiemu za pieniądze przekazane rolnikom, których pola ucierpiały w wyniku suszy. Ten zaś słowa wdzięczności odesłał do premiera Morawieckiego: - Ta wielka pomoc nie byłaby możliwa bez osobistego zaangażowania i determinacji pana premiera Morawieckiego - wtórował. I tak uroczystości państwowe zamieniły się w koncert życzeń między politykami. Tradycją również stało się już to, jak media rozpisują się o stroju Pierwszej Damy. Prezydentowa znów zebrała same pochlebne opinie na temat sukienki, którą wybrała na tę okazję. Miejmy nadzieję, że kryzys w małżeństwie to były jedynie plotki, a związek Dudów będzie dalej kwitnął. Agata Duda Agata Duda Agata Duda fot. KPRP/Eliza Radzikowska-Białobrzewska, prezydent.pl Agata Duda Agata Duda Agata Duda Agata Duda Agata Duda Agata Duda Agata Duda Agata Duda Agata Duda Agata Duda fot. KPRP/Igor Smirnow, prezydent.pl
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Papież Franciszek powiedział polskim biskupom: Cennik w Kościele to barbarzyństwo!
  2. Chory Jarosław Kaczyński pogrążył się w smutku na pogrzebie
  3. Z ostatniej chwili: Według mediów podkomisja smoleńska Macierewicza została zlikwidowana
Źródło: plotek.pl Następny artykuł