Agata Duda już od lat najmłodszych przeżyła wiele. Obecna żona głowy państwa jeszcze przed ślubem obiecywała sobie, że nie zagłębi się w tematy polityczne. Wszystko przez traumę, która dotknęła ją jeszcze w dzieciństwie. Tego nie zapomni do końca życia.

Agata Duda pochodzi z krakowskiej rodziny inteligenckiej. Kornhauser to nazwisko panieńskie pierwszej damy. Ojciec był zawsze bliski jej sercu. Julian Kornhauser jako poeta i pisarz wiele swoich utworów poświęcił „małej Agatce”. Odziedziczyła po nim oczytanie i zapał do nauki.

Boże Narodzenie przypomina Agacie Dudzie o ojcu, jednak w tym wypadku nie są to miłe wspomnienia. Pierwsza Dama przeżyła wtedy traumę, o której do końca życia prawdopodobnie nie zapomni.

Agata Duda straciła ojca. Puste miejsce przy wigilijnym stole

Miała tylko 9 lat i właśnie zasiadała z rodziną do wigilijnej kolacji. Wszyscy odświętnie ubrani, stół przygotowany, gdy nagle do drzwi ktoś energicznie zapukał. Mała Agata nie wiedziała, czego się spodziewać i odważnie otworzyła nieznajomym. Właśnie w tym momencie do mieszkania wdarli się esbecy i brutalnie wyprowadzili jej ojca

Aresztowali go za wspieranie KOR i twórczość krytykującą komunizm. Święta spędzili płacząc, a pozostawione puste miejsce dla zbłąkanego wędrowca raniło ich uczucia szczególnie mocno.

Właśnie wtedy Agata Duda zapałała szczerą niechęcią do polityki. Nie spodziewała się, że wiele lat później, trafi w samo centrum zdarzeń politycznych, stojąc u boku prezydenta Polski.

W ostatnim czasie Pierwsza Dama wspomniała, że nie zamierza pozostać w Pałacu Prezydenckim nawet, jeśli jej mąż wygrałby kolejne wybory. Już teraz chciałaby powrócić do rodzinnego Krakowa i żyć z dala od ciągłych zawirowań politycznych, w świetle reflektorów.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij nam maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

Czy uważasz, że Agata Duda jest dobrą pierwszą damą?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

8 pierwszych dam, które budzą powszechną fascynację [ZOBACZ!]


Andrzej Duda kończy 46 lat! Z tej okazji wybraliśmy 46 najlepszych MEMÓW