Agata Duda TOTALNIE miażdży hejterów. Co za klasa

Agata Duda TOTALNIE miażdży hejterów. Co za klasa

Pierwsza dama pokazała, że potrafi doskonale poradzić sobie w każdej sytuacji. Agata Duda jasno wyraziła swoje stanowisko w sprawie internetowych hejterów. 

Mowa nienawiści (ang. hate speech) jest ostatnio bardzo popularna. Tak naprawdę internetowych hejterów możemy spotkać na każdym forum, pod zdjęciami czy na Facebooku. Dlaczego jest ich tak wiele? Jak możemy im przeciwdziałać? O tym, rozmawiała Agata Duda z młodzieżą podczas specjalnej debaty.

Młodzi doradzali

Debatę zorganizowano w ramach akcji "Eksperci Pytają Młodych", którą zainicjowała pierwsza dama. Żona prezydenta spotkała się wówczas z młodymi ludźmi, aby porozmawiać na temat hejtu. - Jestem przekonana, że dzisiaj uda się nam zrobić coś dobrego. Wierzę, że małe rzeczy mogą zmieniać świat na lepsze - mówiła do młodzieży Agata Duda. ZOBACZ TAKŻE: PiS w obłędnym szoku. Agata Duda spotyka się z ich śmiertelnym wrogiem Podczas debaty "STOP dla hejtu w Internecie", młodzi chętnie dyskutowali z prezydentową o działaniach, jakie podejmują w sieci. Wspólnie szukali rozwiązania, w jaki sposób zaradzić mowie nienawiści na portalach społecznościowych i forach internetowych.

Nie rezygnujmy z internetu

Pewnie najprostszym sposobem na uchronienie się przed hejterami byłoby zaprzestanie korzystania z internetu, chociaż młodzi jednogłośnie stwierdzili, że to jest niewykonalne. Internet stał się ogromną częścią ich życia i nie potrafiliby z niego rezygnować. - Internet jest najważniejszym obszarem waszej ekspresji, komunikowania się z rówieśnikami, a także jest to narzędzie, za pomocą którego umieszczacie istotne dla was i o was informacje - mówiła podczas debaty żona prezydenta - Jeżeli każdy z nas powie STOP dla hejtu w Internecie, jeśli wy namówicie do tego swoje koleżanki, swoich kolegów czy rodzeństwo, jeżeli nigdy nie będziemy biernie przyglądać się wirtualnej przemocy, to wtedy na pewno nam się uda! - kontynuowała. ZOBACZ TAKŻE: Tego jeszcze nie było! Trump atakuje… polskich hejterów!

Wspólnie znajdą rozwiązanie

Pierwsza dama zwracała uwagę na to, co dzieje się w internecie i bardzo mocno zachęcała do zmiany obecnej rzeczywistości, najlepiej wspólnymi silami. - Wyrażanie własnego zdania zamieniło się w narzędzie wyśmiewania, obrażania i upokarzania drugiego człowieka - przyznała Duda - Ale spróbujemy to zmienić - dodała z entuzjazmem. Żona prezydenta wiele razy podkreślała, że dzięki odbytym spotkaniom z polską młodzieżą powstała możliwość, aby wspólnie z ekspertami wypracować odpowiednie narzędzie do walki z hejtem. fot. twitter.com/prezydentpl fot. twitter.com/prezydentpl Źródło: se.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News