Tak wygląda strajk w liceum, gdzie uczyła Agata Duda. To po namowach pierwszej damy?

Tak wygląda strajk w liceum, gdzie uczyła Agata Duda. To po namowach pierwszej damy? Źródło: Screen/youtube/ polsatnews.pl

Agata Duda namówiła nauczycieli z liceum, w którym pracowała, do wzięcia udziału w strajku? Już wiadomo, jak wygląda strajk w placówce, gdzie uczyła pierwsza dama.

Agata Duda przed przeprowadzką do Pałacu Prezydenckiego pracowała jako nauczycielka języka niemieckiego w jednym z krakowskich liceów. Podobno była wyjątkowo lubiana i szanowana zarówno przez uczniów, jak i całą kadrę pedagogiczną. Zawodowa przeszłość jednak sprawiła, że pierwsza dama znalazła się w bardzo niekomfortowej sytuacji przez trwający w całej Polsce strajk nauczycieli

Nie chciała przed kamerami głośno go popierać, jednak również publicznie nie zachęcała nauczycieli do odstąpienia od pomysłu. Teraz pojawiła się relacja ze strajku trwającego w liceum, w którym Agata Duda jeszcze kilka lat temu uczyła, a wraz z nią głosy, że decyzja o rozpoczęciu protestu pojawiła się po rozmowie z żoną prezydenta

Agata Duda namawiała dawnych współpracowników do protestu? 

Jakiś czas temu w mediach pojawiły się informacje, zgodnie z którymi Agata Duda miała odwiedzić II LO im. Jana III Sobieskiego w Krakowie, w którym kiedyś pracowała, i zniechęcać dawnych współpracowników do strajku. 

Z drugiej strony jednak rzecznik Prezydenta RP mówił, że było wręcz przeciwnie i pierwsza dama popiera słuszny strajk. 

- Wiele osób mówi o tym i z tym się zgadza, że nauczyciele powinni zarabiać więcej. Takie też jest stanowisko pana prezydenta, pierwszej damy - twierdził w "RMF FM". 

Prawdziwa wersja nie jest znana, a Agata Duda nie chciała komentować tej sprawy, jednak ostatecznie jej dawne liceum przyłączyło się do strajku i - jeśli Spychalski ma rację - może to być decyzja podjęta po namowach pierwszej damy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak wygląda protest w liceum, w którym uczyła pierwsza dama?

W II LO im. Jana III Sobieskiego w Krakowie zatrudnionych jest 80 nauczycieli, a aż ponad 50 z nich zdecydowało się wziąć udział w strajku. Jak podaje "Wirtualna Polska", w referendum dotyczącym wzięcia udziału w strajku, aż 90% kadry opowiedziało się za tym pomysłem. 

Jak podkreśla dyrektor placówki Marek Stępski, zajęcia opiekuńczo-wychowawcze zostaną dzieciom zapewnione przez kadrę, która nie bierze udziału w protestach. 

- Nauczyciele naprawdę zarabiają mało, czy taka forma protestu ma sens to dyskusyjne, osobiście uważam, że nauczyciele wzięli się za to zbyt późno - mówi Stępski w rozmowie z "Super Expressem". 

Dyrektor liceum, w którym pracowała Agata Duda poinformował, że pierwsza dama zjawia się w szkole raz w miesiącu z wizytą towarzyską, jednak nie wtrąca się w działalność placówki.

  1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  2. Ivona Pavlović ogłosiła radosną nowinę! Niedługo będzie bawić na rękach dziecko! Dzidziuś jest w drodze, zewsząd spływają gratulacje
  3. Justyna Żyła znowu pierze brudy w telewizji. Alimenty, rozwód i kradzież 20 tysięcy
  4. Wstrząsająca wizja Jackowskiego o ogromnej katastrofie. Nie żyje 150 osób
  5. Dowbor oszalała? Ujawniono treść jej testamentu, będziecie w szoku, kto dostanie majątek
  6. Iwona Pavlović przekazała radosną nowinę. Jej rodzina niebawem się powiększy

Źródło: Super Express

Następny artykuł