Anna Mucha wprowadziła dziennikarkę w konsternację. Oto jak skomentowała milczenie Agaty Dudy ws. strajku nuaczycieli

Anna Mucha wprowadziła dziennikarkę w konsternację. Oto jak skomentowała milczenie Agaty Dudy ws. strajku nuaczycieli Źródło: .

Agata Duda jako zawodowa nauczycielka była wielką nadzieją dla wszystkich strajkujących pedagogów. Bierność pierwszej damy była dla nich potężnym ciosem, a całą sytuację postanowiła skomentować teraz Anna Mucha. Słowa aktorki zrobiły wrażenie na dziennikarce.

Agata Duda przez lata była związana z jednym z krakowskich liceów ogólnokształcących, gdzie nauczała języka niemieckiego. Przez ten czas miała okazję dokładnie poznać blaski i cienie tego zawodu: od nieznośnych uczniów, przez ogrom pracy, aż po niskie wynagrodzenie.

Nic dziwnego, że wszyscy strajkujący nauczyciele liczyli na jej wsparcie podczas kwietniowego protestu. Wielokrotnie zwracali się do niej z prośbą o wypowiedź oraz otwarte poparcie, prośby jednak ostatecznie nic nie dały, a pierwsza dama nie wspierała swoich kolegów po fachu. Taką postawą zawiodła bardzo wiele osób, w tym Annę Muchę, która teraz postanowiła skomentować taką decyzję pani prezydentowej. Jej słowa wbiły dziennikarkę w ziemię.

Wszyscy czekali na reakcję żony prezydenta. Nauczyciele długo oczekiwali wsparcia

Anna Mucha rzadko angażuje się w politykę, jednak strajk nauczycieli nie był dla niej obojętny. Aktorka wielokrotnie podkreślała, że ta grupa zawodowa zasługuje na większe wsparcie i wzrost wynagrodzeń za swoją ciężką pracę. Powiedziała też, że każdy, kto choć raz w życiu spotkał pedagoga, którego cenił, na pewno popiera protest.

Dla gwiazdy, jak i dla wielu innych Polaków, objęcie stanowiska w tej sprawie przez żonę prezydenta było oczywiste. Nikt tak jak Agata Duda nie był w tych trudnych dniach ważniejszy dla strajkujących. Liczyli na jej wsparcie albo chociaż krótką wypowiedź, w której zgodziłaby się z ich postulatami.

Do samego zawieszenia protestu wszyscy czekali na reakcję germanistki, ta jednak zdecydowała się przemilczeć całą sprawę. Bierność najważniejszej kobiety w kraju spotkała się z krytyką opinii publicznej, nawet wspominana Anna Mucha nie omieszkała udzielić stosownego komentarza w tej sprawie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Agata Duda skrytykowana przez Annę Muchę. Aktorka odniosła się do zachowania Pierwszej Damy

W rozmowie z dziennikarzami Anna Mucha została zapytana o Agatę Dudę i jej bierność w sprawie strajku nauczycieli. Aktorka postanowiła udzielić dyplomatycznej, choć bardzo wymownej odpowiedzi.

- Czasami milczenie jest złotem i w tym wypadku ja też wejdę na wyżyny dyplomacji, i zachowam prawo do milczenia - stwierdziła.

Można się spodziewać, że zdanie gwiazdy na ten temat jest dosyć ostre, skoro nie zdecydowała się powiedzieć wprost, co myśli. Prawdopodobnie jest zawiedziona, tak samo jak tysiące pedagogów liczących na wsparcie pierwszej damy. Artystka dodała też bardzo znaczącą uwagę na temat obowiązków tak wysoko postawionej osoby jak Agata Duda.

- Można wspierać swoich małżonków na różne sposoby, począwszy od ciepłych gestów w postaci robienia kanapek, skończywszy na prowadzeniu szeroko zakrojonej działalności charytatywnej - stwierdziła.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marta Kaczyńska nie będzie zadowolona. Były mąż wypowiedział się w kontrowersyjnej sprawie
  2. Nie żyje znana polityk. Zginęła w wypadku w Egipcie
  3. Rozenek zapytała syna, czy dzieci się z niego śmieją. "Nie mamo, to dorośli"
  4. Strasznie przykre informacje Polsatu. Nie żyje, miał tylko 15 lat
  5. TVN: 44 polskie dzieci jechały na wakacje. Autobus spłonął
  6. Szokujący zwrot z rana. Kolejna kobieta oskarża Jarosława Bieniuka

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News