Agata Duda się doigrała. Polacy mówią stanowcze "nie"

Agata Duda się doigrała. Polacy mówią stanowcze "nie" Źródło: youtube.com/Fakt24.pl

Agata Duda nie może zaliczyć swojego dotychczasowego pobytu w Pałacu Prezydenckim do udanych. Pierwsza dama jest często krytykowana przez znaczną część społeczeństwa ze względu na swoją postawę. Polacy wydają się mieć już dość, gdyż postanowili powiedzieć stanowcze "nie" najnowszym działaniom związanym z żoną Andrzeja Dudy.

Ze środowisk bliskich parze prezydenckiej nie raz dochodziły sygnały, że Agata Duda nie czuje się najlepiej w obecnej roli. Podobnego zdania jest społeczeństwo, które w dużej mierze nie chciałoby widywać jej już w Pałacu Prezydenckim. Czarę goryczy przelewają najnowsze próby przyznania pierwszej damie dodatkowych przywilejów. Wielu osobom nie mieści się to w głowach.

Polacy nie godzą się na to, aby Agata Duda otrzymała dodatkowe przywileje

W ostatnich tygodniach dużo mówi się o tym, że Agata Duda ma otrzymać wynagrodzenie z tytułu bycia pierwszą damą. Taka nowość jeszcze do niedawna krążyła tylko w sferze pomysłów, ale na dniach posłowie mają zająć się nią na poważnie. Małżonka Andrzeja Dudy miałaby zarabiać każdego miesiąca kilka tysięcy złotych. Polakom jednak średnio widzi się to, żeby mieli opłacać jej pensję. Portal O2 przeprowadził zakrojone na szeroką skalę badania, z których jednoznacznie wynika, że "suweren" nie popiera pomysłu posłów. Aż 66 procent respondentów nie życzy sobie przyznania Agacie Dudzie stałej pensji tylko dlatego, że jej sprawuje urząd prezydenta. Wiadomo jednak, jak wielka przepaść dzieli zazwyczaj wolę narodu od decyzji posłów. Co więc w sytuacji, jeśli decyzja o przyznaniu wynagrodzenia i tak zapadnie? Niemalże 70 procent ankietowanych opowiedziało się za tym, aby w takiej sytuacji na konto pierwszej damy wpływała kwota niższa od średniej krajowej pensji.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Rzeczywistość może okazać się jednak dla wyborców zdecydowanie bardziej okrutna. W jakichkolwiek formalnych próbach podejmowanych przez posłów w celu ustalenia potencjalnego zarobku małżonki prezydenta pojawiały się astronomiczne kwoty. Jeszcze w projektach datowanych na 2016 rok można znaleźć wzmianki o stawkach rzędu 13,5 tysiąca złotych miesięcznie. Ówczesne projekty zakładały również, że pensja miałaby być przyznana dożywotnio. Taki przywilej nie obejmowałby tylko Agaty Dudy, ale dotyczyłby także wszystkich żon byłych prezydentów. Chociaż nie wiadomo jeszcze, jaka będzie ostateczna wysokość pensji, która trafi pod obrady sejmowe, to widać, że oczekiwania społeczeństwa a praca posłów, to dwie różne rzeczy. Istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że projekt ustawy zarządzającej pensję dla Agaty Dudy po raz kolejny trafi do kosza. Nawet pomimo tak wielkiej niechęci społeczeństwa, co do zaistniałej sytuacji. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem 
  2. Gdzie mieszka Pola Raksa? Nie zgadniecie, gdzie UKRYWA się gwiazda
  3. Brudziński głęboko wstrząśnięty! Padły wyjątkowo poważne oskarżenia 
  4. Kolejne zmiany w kryterium przyznawania 500 plus. To dotyczy wielu Polaków 
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News