Agata Duda jako pierwsza dama musi wypełniać wiele obowiązków, których oczekuje od niej społeczeństwo. Wśród nich znajduje się na pewno zabieranie głosu i okazywanie zdecydowanej podstawy w najważniejszych kwestiach dla kraju. Nie ulega wątpliwości, że wybory samorządowe są jedną z tych najważniejszych spraw.

Agata Duda nie zamierza pozostawiać swojego męża chociażby na krok. Prezydentowa towarzyszy mu podczas wszystkich najważniejszych okazji, zarówno tych zagranicznych, jak i krajowych.

Nic więc dziwnego w tym, że para prezydencka postanowiła wspólnie pokazać się w jednym z lokali wyborczych i oddać głos na swoich wybranych samorządowców. Obserwatorzy podkreślają, że to właśnie Agata Duda była w centrum uwagi.

Agata Duda w centrum uwagi w lokalu wyborczym

Tegoroczne wybory samorządowe mają szanse na pobicie rekordu frekwencyjnego. Państwowa Komisja Wyborcza podała niedawno, że na godzinę 17:00 ponad 40 procent polaków zdecydowało się oddać swoje głosy. Jest to wynik budzący podziw patrząc na rezultaty wszystkich poprzednich wyborów do samorządów.

W gronie tych ponad 12 milionów obywateli, którzy mają już za sobą wizytę w lokalach wyborczych, znajdują się również najważniejsze osoby w państwie. Andrzej Duda wspólnie ze swoją małżonką dopełnili swojego obywatelskiego obowiązku w jednym z krakowskich lokali wyborczych. Oczywiście nie wiadomo kogo wskazali, ale nie można było nie zauważyć, że parze prezydenckiej zdecydowanie dopisywał humor.

Ku zaskoczeniu wszystkich, najwięcej uwagi podczas tej krótkiej wizyty przykuła pierwsza dama. Agata Duda pojawiła się w Karkowskim lokalu w dystyngowanym białym płaszczu i butach na wysokim obcasie. Od razu podniosło się wiele głosów, które otwarcie mówią, że prezydentowa stara się przykuć uwagę nie tym co trzeba.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Groźne wypadki znanych Polaków [ZDJĘCIA]

W sieci nie brakuje komentarzy, które jednoznacznie stwierdzają, że Agata Duda nie wykazuje się zbyt dobrym wyczuciem czasu.

– Pierwsza dama odczuła najwyraźniej wielką potrzebę zabłyśnięcia w lokalu wyborczym. Szkoda, że tak samo nie błyszczy, kiedy trzeba wypowiedzieć się w jakiejś ważnej sprawie. Wtedy to nawet nie wiadomo gdzie się schowała – stwierdza jedna z internautek.

– Jak do ubierania to pierwsza, ale jak trzeba zareagować np. w sprawie aborcji, to zapomina jak się mówi po Polsku. Bez-na-dzie-ja – wtóruje kolejna komentująca.

Po drugiej stronie barykady internauci stawiają Jolantę Kwaśniewską. Była pierwsza dama ciągle potrafi wykazywać się niewymuszoną gracją. Kwaśniewska również pojawiła się w odpowiednim lokalu wyborczym, ale nie robiła z tego wielkiego wydarzenia.

Nawet ubiór byłej prezydentowej świadczył o tym, co dzisiaj jest najważniejsze. Jolanta Kwaśniewska zdecydowała się przyjść na wybory w stylu casual mając na sobie t-shirt i jasny sweter.

ZOBACZ TAKŻE

  1. No i się zaczęło! Wybory samorządowe do powtórki? 
  2. Najnowsze dane o frekwencji na wyborach porażają! Nikt tego nie przewidywał 
  3. Szef PKW zaskoczył wszystkich. Polakom się to spodoba! 
  4. Niewiarygodne! Znak zodiaku powie Ci jakiego psa potrzebujesz
  5. Ile zarabia Agnieszka Radwańska? Zarobki zwalają z nóg

Andrzej Duda w Białym Domu. Internauci nie mogli przepuścić takiej okazji [MEMY]