Agata Duda nie ma łatwego życia. Nie jest tajemnicą, że nie zgadza się ze swoim mężem we wszystkim co robi. Nic dziwnego, bowiem wiele wskazuje na to, że sam prezydent również nie zgadza się z własnymi decyzjami. Część wyborów Dudy to nic innego, jak efekt politycznego kompromisu z prezesem partii, Jarosławem Kaczyńskim

Agata Duda, jeśli wierzyć mediom, nie była zwolenniczką zmian w sądownictwie. Podobnie zresztą jak sam prezydent, który zgodził się na nie dopiero wtedy, kiedy uzyskał coś w zamian od prezesa. Duda przyklepał co prawda zmiany w sądach, jednak Kaczyński został zmuszony do wyrzucenia swojego starego przyjaciela, Antoniego Macierewicza, z rządu.

Brudne polityczne rozgrywki mogą podobać się miłośnikom House of Cards, Kaczyńskiemu czy Dudzie, jednak Pierwszej Damie nie przypadły do gustu. I trudno się dziwić.

Agata Duda pochodzi z rodziny, w której PiS jest wrogiem

Julian Kornhauser, ojciec Agaty to zagorzały przeciwnik Prawa i Sprawiedliwości. I chociaż ze względu na córkę stara się otwarcie nie atakować jej męża, to dla PiS-u nie ma litości. Już w 2016 roku, na krótko po przejęciu władzy przez PiS słał do rządu listy protestacyjne.

Zresztą z PiS na pieńku miał już wcześniej, podczas poprzedniej kadencji. Wtedy także krytykował partię Dudy.

Bronię się przed wizjami takich poetów (a może i polityków), którzy wszystko wiedzą lepiej – i podają jedyną prawdę do wierzenia. Sam się zaliczam do egoistów, ale w kontaktach społecznych ważny jest dla mnie każdy dialog: odczuwam rzeczywistość wokół siebie i próbuję te odczucia interpretować. Tak zacząłem w latach siedemdziesiątych i wciąż to robię – mówił, przyrównując poniekąd ówczesne PiS do PZPR.

Agata Duda ciągle milczy. Ile jeszcze może wytrzymać kobieta?

Pierwsza Dama z pewnością ma swoje poglądy na wiele spraw, takich jak aborcja, in vitro, zmiany w sądach, Konstytucja czy reforma prawa wyborczego. Nie może jednak wypowiedzieć ich na głos. Gdyby to bowiem zrobiła, jej mąż zostałby ośmieszony, a jego polityczna kariera mogłaby dobiec końca. Agata Duda musi więc zaciskać zęby i milczeć. Pytanie brzmi – ile jeszcze lat życia wytrzyma w ten sposób? Wiele wskazuje na to, że niewiele.

Media: Agata Duda grozi wyprowadzką

Według medialnych doniesień Agacie Dudzie kończy się cierpliwość.

– Jak informuje „Polska The Times”, Agata Duda zamierza opuścić Pałac Prezydencki wraz z upływem kadencji jej męża. Andrzej Duda będzie sprawował władzę prezydencką do 2020 roku, jednak już po dwóch latach w Pałacu Prezydenckim jego żona ma dość. Wyraźnie nie lubi roli pierwszej damy, dlatego unika mediów i publicznych wystąpień. Chce wyjechać z Warszawy tak szybko, jak to tylko możliwe – niezależnie od tego, czy Andrzej Duda w 2020 roku będzie kandydował na drugą kadencję – podaje serwis RMF24.

Trudno podejrzewać, aby Duda nie zdecydował się wystartować w kolejnym wyścigu o fotel prezydencki. Paradoksalnie, jeśli więc wygra to jego największe zwycięstwo w karierze może przerodzić się w najgorszy dramat życia prywatnego.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Acta 2 przegłosowane. Koniec internetu, jaki znaliśmy
  2. „Tego nie pokażą w TVP”. Morawiecki musiał uciekać przed protestującymi
  3. Rewolucja w kodeksie pracy: Umowy będą zmieniane bez zgody pracodawcy

10 min Andrzeja Dudy, które podbiły serca internautów [MEMY]


10 cytatów z piosenek Kory, które roztopią najtwardsze serca