Agata Duda i protest nauczycieli
.
Malwina Kossela - 21 Marca 2019

Chcieli zamieść to pod dywan! Agata Duda jest mocno związana z wystąpieniem przeciwko władzy

Agata Duda jest jedną z najcichszych pierwszych dam w historii Polski. Niewiele wiadomo o jej działaniach, nigdy nie słychać wygłaszanych przez nią komentarzy. Tym razem okazało się, że rządzący usilnie próbowali zamieść pod dywan fakt, że jest ona związana z wystąpieniem przeciwko władzy. Prezydent Andrzej Duda został postawiony w szczególnie trudnej sytuacji.

Agata Duda budzi wśród Polaków ogromne kontrowersje. Pierwsza dama nieczęsto udziela się w mediach i polityce, przez co wiele osób zarzuca jej, że w ogóle nie spełnia się w swojej roli. Jak się okazuje - teraz jej mąż, prezydent Andrzej Duda, może mieć nie lada zmartwienie. Jego żona bowiem jest mocno związana ze zbliżającym się wystąpieniem przeciwko władzy, a konkretnie z protestem nauczycieli.

Biorąc pod uwagę fakt, że nie udziela się praktycznie w ogóle, nagłe powiązanie jej osoby z protestem - jest mocno niepokojące. Jeśli już unika jakichkolwiek wystąpień to tym bardziej w tym przypadku powinna zadbać o to, by nikt nie kojarzył jej ze sprawą. Niestety, mimo tego iż PiS z pewnością nagimnastykował się by ukryć ten fakt - wyszedł on na jaw.

TVN śmierć chłopcaMały Polak nie żyje. Tragedia, o której mówi cały krajCzytaj dalej

Agata Duda jest związana z protestem nauczycieli

Jak powszechnie wiadomo, Agata Duda jest z wykształcenia i zawodu germanistką. Nauczyciele zaś domagają się od rządu należnych im podwyżek, w związku z tym rozpocząć ma się protest tej grupy zawodowej. Chociaż pierwsza dama trzyma się z daleka od polityki, a jeszcze dalej stara się odchodzić od afer - tym razem jej nazwisko pojawia się tam, gdzie nie powinno i PiS nie był w stanie tego zatuszować.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

nowotwórNowotwór płuc to cichy zabójca. Tych objawów nie można lekceważyćCzytaj dalej

- Trudno mówić o populistycznym postulacie, kiedy pensja zasadnicza nauczyciela początkującego wzrosłaby z 1800 złotych netto do 2800 złotych netto - komentuje sprawę protestu rzeczniczka ZNP. Poparcie dla protestu jest olbrzymie.

W tym właśnie momencie pojawia się powiązanie pierwszej damy z protestem. Krakowska szkoła, w której do niedawna uczyła Duda również planuje przyłączyć się do niego. Chodzi oczywiście o II Liceum Ogólnokształcące w Krakowie. Kolejnym liceum, które chce dołączyć do protestu jest XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, w którym to z resztą dyrektorem był obecny wiceminister edukacji - Maciej Kopeć.

- Nauczyciele i pracownicy z tychże szkół również chcą strajkować. Najprawdopodobniej strajk odbędzie się w liceum pierwszej damy, a także w liceum pana ministra - potwierdza rzeczniczka Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Dla wizerunku obecnego rządu i samego prezydenta to, że nazwisko pierwszej damy przewija się w kontekście protestu, o którym mówi cała Polska - jest ogromnym ciosem. Myślicie, że Agata Duda solidarnie z nauczycielami będzie milczeć i pozwalać na to, by dalej kojarzono ją z protestem, czy wyda oświadczenie, w którym się od tej sprawy odetnie?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarna polska aktorka zmarła na scenie w trakcie odgrywania roli. Widzowie myśleli, że to część przedstawienia
  2. Ojciec gwiazdy "Barw Szczęścia" został oskarżony o zabicie 16 osób. Aktor przez lata walczył o oczyszczenie ojca z zarzutów
  3. Krzysztof nie żyje. Umierał na SOR, ale żaden lekarz się nim nie zainteresował
  4. Dominika Tajner śmieje się w twarz Wiśniewskiemu. Mówi o romansie
  5. Daniel Olbrychski odwiedził grób zmarłej żony. Jego widok rozrywa serce

SławomirGdzie grał Sławomir zanim stał się sławny? Wolałby to przemilczećCzytaj dalej

Źródło: TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News