Ujawniono co Agata Duda powiedziała papieżowi. Aż trudno uwierzyć

Ujawniono co Agata Duda powiedziała papieżowi. Aż trudno uwierzyć

Agata Duda, polska pierwsza dama, znana jest na m.in. ze swojej religijności. Małżonka prezydenta przykłada do modlitwy i spraw duchowych szczególną wagę, o czym przekonał się sam papież Franciszek! 

Agata Duda wraz z mężem, prezydentem Andrzejem Dudą, wizytowali u Ojca Świętego w październiku minionego roku. W takich spotkaniach rozmowy sprowadzają się do protokołu dyplomatycznego i kurtuazyjnej wymiany zdań.

O co Agata Duda prosiła papieża Franciszka?

Tym razem było inaczej. Agata Duda wyszła poza protokół dyplomatyczny, prosząc papieża Franciszka by wstawił się modlitwą w intencji dwójki młodych Polaków. Dlaczego właśnie w tą sprawę zaangażowała się pierwsza dama? Pomponik.pl przybliża kulisy rozmowy Agaty Dudy z Ojcem Świętym. Pierwsza dama już wcześniej dowiedziała się, że w watykańskiej klinice Dzieciątka Jezus leczy się dwójka polskich dzieci. Młodsze z nich, dwuletnia dziewczynka, cierpi na nowotwór. Bez intensywnej i regularnej hospitalizacji się nie obędzie. - Proszę Ojca Świętego o modlitwę za chorą Marysię i Jasia - miała powiedzieć papieżowi Agata Duda. Dla chorej dziewczynki i jej rodziców nowotwór to wielki koszmar. Czy wstawiennictwo i modlitwy Ojca Świętego pomogą? Na ten moment wiemy, że dziewczynka przeszła skomplikowany zabieg w watykańskiej klinice. Wielka w tym zasługa Agaty Dudy, która w ratowanie młodej Polki włożyła swoje serce. Pierwsza dama uczestniczyła bowiem w Światowych Dniach Młodzieży, które w styczniu odbyły się w Panamie. To właśnie tam, 10 tysięcy kilometrów od Polski, Agata Duda zaangażowała się w koncert charytatywny, z którego zbiórka trafiła na opisywany zabieg dziewczynki w Watykanie.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Rodacy na pewno nie będą mieli pierwszej damie za złe, że wyszła poza oficjalny protokół. Sprawy związane z Kościołem, ale i wstawianiem się w intencji cierpiących, zawsze były dla niej ważne. Żona prezydenta zawdzięcza swoją postawę mamie, która wychowała ją w duchu głębokiej religijności.Najlepsze newsy dnia:

  1. Miażdżąca promocja w Rossmannie. Będą rozdawać produkty ZA DARMO!
  2. Nie uwierzycie, kim jest żona Jurka Owsiaka. Prawica dostanie zawału
  3. Agata Duda prosiła papieża Franciszka o modlitwę. Polały się łzy
  4. Gdy gwiazda disco polo dostała list, nie mogła uwierzyć. Napisał do niej Andrzej Duda
  5. Agata Duda pożegnała przyjaciółkę. Po 20 latach dała jej wspaniały prezent
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  źródło: pomponik.pl Następny artykuł