Agata Duda całe życie skrywała ten sekret. Teraz prawda wyszła na jaw

Agata Duda całe życie skrywała ten sekret. Teraz prawda wyszła na jaw

Agata Duda powszechnie znana jest z roli pierwszej damy, jednak tak naprawdę niewiele o niej wiadomo, a już szczególnie ciężko wyszukać o niej faktów z jej przeszłości. Żona prezydenta bardzo chroni swoją prywatność, ale teraz na jaw wyszedł jeden z jej najbardziej skrywanych sekretów.

Agata Duda z domu Kornhauser bardzo dba o to, by niewiele było o niej wiadomo. Jednak bycie pierwszą damą to coś, co skłania ludzi do poszukiwań informacji na jej temat. Właśnie dzięki temu dążeniu, wyszedł na jaw jeden z jej rodzinnych sekretów. Kiedy całą Polskę ogarnął skandal przez kontrowersyjną ustawę o IPN, kiedy Izrael groził nam zerwaniem stosunków dyplomatycznych - Agata Duda milczała. Teraz jej milczenie stało się gestem bardzo wymownym bowiem... pierwsza dama sama ma żydowskie korzenie!

Agata Duda nigdy się tym nie chwaliła

- Gdy byłem mały, obowiązywały w domu dwie narracje - jedna, że rodzina taty jest żydowska, druga, że austriacka. Bawiłem się tymi narracjami i dowolnie wymieniałem. Nazwisko Kornhauser - z końcówką er - jest przecież typowo austriackie. Nigdy nie miałem też problemu z tym, że mam żydowskich przodków, przeciwnie - był to dla mnie powód do dumy - wspomina brat Agaty Dudy, Jakub Kornhauser. Agata Duda i jej brat Jakub długo starali się dowiedzieć czegoś więcej o swoich dziadkach. Babcia była katoliczką, a dziadek żydem. Szczególnie wymowne jest to rozerwanie jeśli spojrzeć na ich pochówek. Po śmierci dziadek spoczął na cmentarzu żydowskim, a babcia na katolickim. Cała tożsamość pierwszej damy jest przez to mocno rozdarta, w domu dochodziło często do podziałów natury religijnej. - Dopiero jako dorosły człowiek zrozumiałem, jak bardzo symboliczne znaczenie miało dla niego to pośmiertne rozdzielenie rodziców. To było przecięcie jego tożsamości na pół (...) rzez lata przerażała mnie ta wizja rozdzielenia grobów. Na cmentarzu babci paliły się znicze, był porządek, trochę radośnie, trochę melancholijnie. A u dziadka cisza i koty. Jakbyśmy na tym samym skrawku przestrzeni pukali do zupełnie innego świata -mówił Jakub Kornhauser dla Wyborczej. Agata Kornhauser-Duda nie chwali się swoimi korzeniami, a szkoda, jej głos w politycznej dyskusji byłby szczególne cenny, zwłaszcza w tak podbramkowych sytuacjach jak wtedy, gdy podpisywano ustawę o IPN. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.  1. Kaczyński przerywa milczenie! Mamy jego wiadomość do Polaków
  2. Rydzyk mu tego nie odpuści! Wałęsa nie zostawił na nim suchej nitki
  3. Śmierć ojca Zbigniewa Ziobry. Przesłuchano kardiochirurga
  4. Jerzy Urban uderza w TVP! „Mnóstwo ku*ew”
  5. Joanna Brodzik codziennie drży ze strachu. Nie może pogodzić się z nieuchronnym
Źródło: viva.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu