Wiemy, jak wyglądały początki kariery zawodowej Agaty Dudy. Trudno uwierzyć kim była, zanim została nauczycielką

Wiemy, jak wyglądały początki kariery zawodowej Agaty Dudy. Trudno uwierzyć kim była, zanim została nauczycielką Źródło: youtube.com/polsatnews.pl

Agata Duda, zanim została Pierwszą Damą, przez wiele lat była związana z nauczaniem. Nie wiele osób wie, że zanim związała się z II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie, próbowała swoich sił w innym zawodzie. Początek jej kariery zawodowej jest zaskakujący.

Agata Duda wywodzi się z akademickiej rodziny. Najbliżsi germanistki byli związani z naukami humanistycznymi. Ojciec był poetą, autorem książek dla dzieci, krytykiem literackim i tłumaczem, a matka zaś polonistką. Nic dziwnego, że Pierwsza Dama poszła w ich ślady, kończąc filologię germańską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Tuż po studiach podjęła pracę, o której wie niewielu, a wszyscy kojarzą ją jedynie z nauczaniem w liceum.

Agata Duda nie zawsze pracowała jako nauczycielka. Pierwsze zajęcie Pierwszej Damy zaskakuje

O początkach kariery zawodowej żony opowiedział sam Andrzej Duda. Wspomina, że tuż po studiach wychowywali już córeczkę i chcieli zapewnić jej stabilny byt. To sprawiło, że Agata Duda szukała lepiej płatnej pracy, niż nauczycielka.

- Była wtedy absolwentką germanistyki, a potrzebna była osoba z doskonałą znajomością niemieckiego, więc moja żona została do tej pracy przyjęta. Mówiłem jej: słuchaj, to jest szansa na wielką karierę, bo to znana europejska firma - wspomina prezydent.

Andrzej Duda niestety nie uściślił, czym konkretnie zajmowała się jego żona. Można się domyślać, że była to posada tłumacza lub copywritera, ewentualnie stanowisko osoby odpowiadającej za kontakt z niemieckimi klientami. To wielka nadzieja dla wszystkich młodych, którzy również zaczynają pracę od posady w korporacji, podobnie jak Agata Duda.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Agata Duda od zawsze chciała zostać nauczycielką

Germanistka podjęła pracę i w firmie wytrzymała rok. Potem jednak stwierdziła, że nie chce tam dłużej być. Zadecydowała, że woli uczyć w szkole nawet za mniejsze pieniądze. Jak się okazało, mąż zaakceptował jej decyzję.

- Mieliśmy świadomość tego, że to jej uposażenie nauczycielskie, że ta pensja nauczycielska, zwłaszcza na samym początku pracy (...) będzie względnie niska. Ale po pierwsze, robiła to co chciała, a po drugie, szczerze mówiąc, mogliśmy sobie na to pozwolić, bo ja lepiej zarabiałem. To spowodowało, że przez wszystkie te lata problem wynagrodzenia mojej żony w szkole nie był elementem, które byśmy akcentowali w jakikolwiek sposób - powiedziała Głowa Państwa.

Po wielu latach nauczania Agata Duda ciągle miała zapał do pracy i wykonywała ją z radością, aż do momentu zostania pierwszą damą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVP: Nie żyje niemal najpiękniejsza kobieta na świecie. Odnaleziono jej ciało w pokoju hotelowym
  2. Izabela Skrybant-Dziewiątkowska podzieliła ogromny majątek! Kto odziedziczy miliony po gwieździe?
  3. Zenek Martyniuk nie może już dłużej milczeć. Ujawnia, jak było naprawdę z jego synem
  4. Sensacyjne doniesienia zagranicznych mediów. Księżna Kate będzie mieć czwarte dziecko?!
  5. Opadną Wam szczęki. Dominika Gwit mocno schudła, wygląda jak petarda (Zdjęcia)
  6. Porażające oświadczenie byłego polskiego premiera. Lekarz zdiagnozował u niego nowotwór

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News