agata duda_po
yt/prezydent.pl
Anna Maria Guziewska - 11 Stycznia 2019

Agata Duda naprawdę na to zasłużyła? Posłowie nie mają wątpliwości

Agata Duda wzbudza mieszane uczucia wśród wyborców. Okazuje się, że niektórzy szanują jej postawę wobec zmian w Polsce, inni grzmią, że powinna się bardziej angażować w sprawy społeczne. Właśnie pojawił się rewolucyjny projekt, który zmieni diametralnie jej status. Pojawiły się jednak głosy, że kobieta na to nie zasłużyła.

Agata Duda na rzecz kariery męża musiała zrezygnować z własnej pracy nauczycielki. Pierwsza Dama nie otrzymuje żadnych pieniędzy za swoją działalność, a składki ZUS musi opłacać we własnym zakresie. Teraz pojawił się pomysł na zmianę jej sytuacji. Powstała petycja, a jej autorzy zaznaczają, że jest duża szansa na powodzenie.

Czy Agata Duda otrzyma pensję Pierwszej Damy? Duże zmiany w Pałacu Prezydenckim

Petycję do Mateusza Morawieckiego skierowało Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych. Okazuje się, że w petycji jej autorzy chcieliby, aby Agata Duda otrzymywała pensję, która, niezależnie od jej męża, była miesięcznie wypłacana na jej konto. Jej wysokość byłaby uzależniona od zmiennych, jednak mogłaby tym samym opłacać uzupełniać niezbędne składki, które przysługują niemal każdej zatrudnionej osobie. - Udziela się społecznie w różne przedsięwzięcia takie jak: akcje społeczne, propagowanie kultury, wspiera najsłabszych i niepełnosprawnych w działalności charytatywnej, jej aktywność jest ogromna i zasługuje na uznanie i szacunek. Wymaga to od niej wielu wyrzeczeń takich jak choćby porzucenie pracy, której poświęciła prawie całe swoje życie zawodowe - mówili pomysłodawcy. Sławomir Piechota z Platformy Obywatelskiej, który zajmuje się dokumentem zauważa, że w przyszłym tygodniu o sprawie będzie rozmawiał z Marszałkiem Sejmu. Okazuje się, że wraz z Agatą Dudą miałyby otrzymywać także inne Pierwsze Damy, które wcześniej nie były upoważnione do dodatkowego świadczenia. Polityk chciałby, aby realizacja tego świadczenia miała powodzenie jeszcze w tej kadencji.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
GłówneEmerytura jak marzenie! Ci Polacy dostają z ZUS-u krocieCzytaj dalej
Zobacz film na PIKIO.PL: Kaczyński obiecywał że będzie skromniej. Tymczasem korupcja ma się w najlepszePiS w 2016 roku przygotował podobny projekt. Jednak ten spotkał się z ogólną krytyką. Chodziło o fakt, że w tym samym czasie zgłoszono także propozycje podwyżek pensji dla prezydenta i innych członków rządu. Jako że dwa lata temu pomysł ten nie przeszedł w Sejmie, trafił natychmiast do kosza. Później nie podjęto ponownego dialogu w celu wyjaśnienia ewentualnych zmian pensji dla Pierwszej Damy. Wiele osób zauważa, że Agata Duda nie wyróżnia się nadto w swojej działalności i nie powinna otrzymywać dodatkowych środków. Inni chcieliby, aby wysokość ewentualnej pensji została podana wcześniej - zanim projekt "przejdzie" w Sejmie.ZOBACZ FILM:ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Andrzej Duda zdruzgotany. Poruszające oświadczenie prezydenta
  2. Andrzej Duda wystawił się na pośmiewisko! Cała Polska już o tym mówi
  3. Jolanta Kwaśniewska obiektem obrzydliwych, seksistowskich zachowań. Musiała ostro zareagować
  4. Ile zarabia Beata Tyszkiewicz? To strasznie smutne, jaką ma emeryturę
  5. Na co chorowała Kora? Artystka zmagała się z przerażającą chorobą
[view-gallery id=334883]
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News