Agata Duda pożegna się z rolą pierwszej damy? Niespodziewane wieści o głowie państwa

Agata Duda pożegna się z rolą pierwszej damy? Niespodziewane wieści o głowie państwa

Agata Duda już niedługo może na stałe pożegnać się z Pałacem Prezydenckim i rolą pierwszej damy. Przynajmniej na to wskazują pewne poszlaki. Wszystko przez nieoczekiwane wieści, które napłynęły od głowy naszego państwa.

Agata Duda dzielnie wspiera swojego męża podczas jego prezydentury. Pojawia się u jego boku na wszelkich uroczystościach zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju. Przy okazji nie angażuje się zanadto w karierę polityczną swojego męża. Jednak już niedługo to wszystko może ulec drastycznej zmianie. Czyżby pierwsza dama miała w planach powrót do Krakowa?

Agata Duda opuści Pałac Prezydencki?

W internecie już od jakiegoś czasu krążą doniesienia o kontrowersyjnej decyzji Agaty Dudy, której nie do końca podoba się życie jako pierwsza dama. Możemy w nich dowiedzieć się, że żona prezydenta postawiła pewne ultimatum. Jeżeli Andrzej Duda Zdecyduje się na startowanie w wyborach za dwa lata i uda mu się uzyskać drugą kadencję, to wtedy pierwsza dama ma powrócić do Krakowa na stałe i nie brać więcej udziału w oficjalnych wydarzeniach. W takim wypadku prezydent zostałby sam w Warszawie bez żadnego wsparcia ze strony rodziny. Dodatkowo teraz napływają kolejne szokujące informacje z otoczenia prezydenta. Pod koniec lipca Jarosław Kaczyński zapowiedział, że Andrzej Duda będzie oficjalnym kandydatem PiS na prezydenta Polski podczas następnych wyborów. Jednak sam Duda jeszcze nie zabrał w tej kwestii głosu, co więcej nie podjął jeszcze nawet decyzji o tym, czy w ogóle będzie startował w wyborach. - Wybory są dopiero za dwa lata. Dzisiaj nie jest czas na podejmowanie takich decyzji - mówił Błażej Spychalski. Taka decyzja ze strony prezydenta może mu uniemożliwić wystartowanie w wyborach. Jego sondaże w ostatnim czasie nie napawają optymizmem, dodatkowo jego ciągłe przepychanki z PiS mogą doprowadzić w końcu do tego, że Kaczyński nie będzie chciał go wspierać podczas kampanii. To wszystko wydaje się na rękę Agacie Dudzie, która według doniesień i tak nie chciała dłużej przebywać w stolicy. Rezygnacja jej męża z udziału w wyborach tylko ułatwi jej powrót do ukochanego Krakowa i umożliwi powrót do normalnego życia. Nie ulega wątpliwości, że Andrzej Duda powinien się już określić odnośnie do swojej wizji na dalszy rozwój kariery politycznej. Czy Andrzej Duda wraz z małżonką powrócą do Krakowa na tarczy, czy może jednak prezydent posłucha się prezesa PiS i ponownie wystartuje w wyborach, ryzykując rozstanie z małżonką? Zapewne przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, aby poznać odpowiedź na to pytanie, jednak zdecydowanie będzie to warte zachodu.ZOBACZ TAKŻE:
  1. „To jest oszustwo”. Sasinowi wymknęły się szczere słowa o 500 plus dla emerytów
  2. Andrzej Duda już w Waszyngtonie! Nikt go nie powitał
  3. Aleksander Kwaśniewski: Już nie piję wódki!
źródło: onet.pl Następny artykuł