Agata Duda ma dostawać ogromną pensję. Poznaliśmy dokładną kwotę

Agata Duda ma dostawać ogromną pensję. Poznaliśmy dokładną kwotę

Agata Duda w najbliższej przyszłości może doczekać się wielkich zmian w swoim życiu. Wszystko za sprawą zmian, które mają doprowadzić do przyznania jej pensji. Dziennikarzom Pikio.pl udało się ustalić, o jakiej konkretnie kwocie mowa. Za jej równowartość można by co roku kupować 336 wózków inwalidzkich dla najbardziej potrzebujących.

Agata Duda odkąd stała się pierwszą damą musiała zrezygnować ze swojej dotychczasowej pracy. Wraz z etatem nauczycielki niemieckiego odłożyła również na bok wynagrodzenie przysługujące jej za niesienia kaganka oświaty. Już niedługo prezydentowa może zacząć znowu zarabiać. Politycy głośno mówią o przyznaniu jej zawrotnej pensji. Ile miałaby dostawać Agata Duda?

Agata Duda: zarobki Pierwszej Damy będą naprawdę duże

Temat wynagrodzenia pierwszej damy został na poważnie podniesiony po raz pierwszy w ubiegłym roku, kiedy dokonano emerytalnych wyliczeń dla Agaty Dudy. Brak zarobków przez pięć lat i nieopłacanie składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych bardzo negatywnie odbije się na jej przyszłym świadczeniu. Stąd pomysł na ustawowe przyznanie jej pensji. Jak przyznaje jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości, Pierwsza Dama również posiada wiele obowiązków reprezentacyjnych, za które powinna być wynagradzana. - Musi uczestniczyć w różnych wizytach, prowadzić działalność społeczną, wciąż występuje przed kamerami. To ciężka praca, a jednocześnie czas wyrwany z życiorysu - skomentował w rozmowie z Super Expressem Jacek Świat. Według najnowszych ustaleń Rzeczpospolitej, już w najbliższej przyszłości może dojść o wielkiej zmiany na tym polu. Wszystko za sprawą petycji złożonej przez Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych. Zakłada ona, że sytuacja prezydentowej uległaby zmianie jeszcze w tej kadencji. - Sprawa wymaga kompleksowego uregulowania. Nie tylko chodzi o sytuację obecnej pierwszej damy, ale także byłych pierwszych dam - stwierdził Sławomir Piechota z PO, przewodniczący Sejmowej Komisji do Spraw Petycji. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM W petycji nie zawarto żadnych propozycji dotyczących konkretnej wysokości potencjalnego wynagrodzenia Agaty Dudy, ale posłowie znaleźli już na to sposób. Coraz większa grupa stacjonująca po prawej stronie sceny politycznej twierdzi, że powinna być to kwota oscylująca w granicach między 50 a 70 procent pensji prezydenta. Bardzo prostymi wyliczeniami można dojść do ustalenia, że politycy zasiadający w Sejmie chcieliby, aby pierwsza dama otrzymywała zawrotne 168 tysięcy złotych rocznie. Jest to kwota, która zdecydowanie robi wrażenie, biorąc pod uwagę, jak często zarzuca się Agacie Dudzie niewystarczającą aktywność na arenie społeczno-politycznej. Zwłaszcza, że za tę sumę można by niemal codziennie dawać niepełnosprawnej osobie wózek inwalidzki. Koszt takiego urządzenia w najtańszej wersji nie przekracza bowiem nawet 500 złotych. Pomimo tego, komisja jednogłośnie poparła wcześniej wspomnianą petycję. Kolejny krok należy obecnie do Prezydium Sejmu. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Co się stało z Ewą Farną? Gwiazda niknie w oczach!
  2. Ile ma lat Omenaa Mensah? Zemdlejecie z niedowierzania! 
  3. Widzów zamurowało! B. premierowi puściły nerwy w programie NA ŻYWO 
  4. Jest propozycja zmian. „Religia w szkołach do decyzji nastolatka. Bez katechetów w radzie pedagogicznej” 
  5. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana 
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News