Pół Polski oburzone! Nigdy nie darują tego Agacie Dudzie

Pół Polski oburzone! Nigdy nie darują tego Agacie Dudzie Źródło: Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRM; Prezydent.pl

Agata Duda nieraz już w negatywny sposób podnosiła ciśnienie Polaków. Obecnie jednak sprawy zaszły dalej niż zwykle, ponieważ chodzi o spore pieniądze. Pół Polski jest oburzone pomysłem rządu. Obywatele najpewniej zwyczajnie nie darują tego Pierwszej Damie.

Małżonka Prezydenta RP wykonuje wiele ważnych obowiązków, głównie wizerunkowych i związanych z działalnością dobroczynną. Nie oznacza to jednak, że przez większość czasu zasiada na kanapach Pałacu Prezydenckiego i rozkoszuje się jego luksusami. Pomimo tego, że Agata Duda nie podpisuje ustaw i nie bierze na siebie politycznej odpowiedzialności za państwo, pracuje w wymiarze podobnym do swojego męża. Jako Pierwsza Dama Duda ma obowiązek godnego reprezentowania majestatu Rzeczypospolitej w kraju i za granicą i choć w zeszłym roku odbyła 45 wizyt krajowych i objęła patronatem ponad 100 inicjatyw edukacyjnych, charytatywnych i kulturalnych (o których często informujemy na Pikio.pl) nadal nie otrzymuje za swoja pracę wynagrodzenia.

Problem jest o tyle spory, że przez pięć lat prezydentury Andrzeja Dudy (w teorii nawet 10 lat) nie może odkładać składek na ZUS i wszystkie swoje zobowiązania, w przeciwieństwie do męża, wykonuje za darmo. Sejm postanowił zmienić ten stan rzeczy.

Agata Duda rozwścieczyła Polaków

W prawdzie to nie sama Pierwsza Dama walczy o wynagrodzenie, a niezależne stowarzyszenia, to internauci nie zostawiają na Agacie Dudzie suchej nitki. Zdaniem wielu z nich żadne pieniądze się jej nie należą. - A za co? Przecież nie gotuje w pałacu, nie sprząta, nie robi zakupów, nie pierze prania, mieszkanie za darmo, służba do dyspozycji, wycieczki za darmo. O ciuchach już nie wspomnę; W każdym szanującym się państwie tzw. Pierwsza Dama udziela się w organizacjach kobiecych. A ta tylko stoi, od czasu do czasu przeczyta w Łazienkach dwie strony jakiejś słusznej książki albo wygłosi nieszczere życzenia; Za co, za strojenie się? No jak by urodziła chociaż czwórkę dzieci. Jest młoda, mogła w tym czasie urodzić i wychować nawet troje; Ręce opadają, brak słów - czytamy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kot zapoczątkował prace nad projektem?

Pomysł przyznania pensji małżonkom Prezydenta pojawił się już wiele lat temu i mówiła o nim nawet Anna Komorowska. Tym razem jednak temat powrócił na poważnie i niewykluczone, że już niedługo Sejm przegłosuje ustawę, wedle której Agata Duda otrzymywałaby kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie za swoją pracę na rzecz Pałacu Prezydenckiego i Polski. Inicjatorami pomysłu są członkowie Stowarzyszenia Polski Instytut Praw Głuchych. Petycją, którą złożyli w Sejmie, zajmuje się specjalna komisja ds. petycji, której kierownikiem jest poseł Sławomir Piechota z PO. Projekt ma popierać zdecydowana większość parlamentarzystów. - W przyszłym tygodniu chcę rozmawiać z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim na temat statusu pierwszej damy - powiedział odnośnie do projektu w rozmowie z "Rzeczpospolitą". ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Andrzej Duda nie ma już przed nimi tajemnic! Eksperci rozgryźli każdy jego gest
  2. Sejm w żałobie. Nagła, tragiczna śmierć podczas mszy świętej
  3. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
  4. Na co chorowała Kora? Artystka zmagała się z przerażającą chorobą
  5. Ile zarabia Beata Tyszkiewicz? To strasznie smutne, jaką ma emeryturę
  źródło: fakt.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News