"Chciałabym, żeby Pierwsza Dama przestała kłamać". Matki niepełnosprawnych nie wytrzymały

"Chciałabym, żeby Pierwsza Dama przestała kłamać". Matki niepełnosprawnych nie wytrzymały

Agata Duda została jakiś czas temu doceniona za pomoc środowiskom osób niepełnosprawnych. Dziś nie widzimy jednak jej wkładu w próby rozwiązania konfliktu między rządem a rodzicami protestującymi w Sejmie. Bardzo ostro skrytykowała ją więc jedna z matek.

Na początku tego roku pierwsza dama otrzymała medal św. Brata Alberta za pomoc osobom niepełnosprawnym. Odznaczenie niezwykle ją ucieszyło, dlatego też nazwała pomoc obywatelom swym obowiązkiem.

Kryzys wizerunkowy pierwszej damy

- Jest to działalność ściśle społeczna, niezwiązana z polityką i niewynikająca z żadnych obowiązków. (...) Pani prezydentowa, mając - moim zdaniem - ogromną charyzmę w kontaktach z ludźmi, świetnie realizuje te zadania, ale równocześnie świadomie wybiera przeróżne organizacje, środowiska często z małych miejscowości, do tej pory mało komu znane, aby promować, wspierać i być obecną na różnych wydarzeniach - uzasadnił nagrodę dla Dudy prezes Fundacji im. Brata Alberta, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Ostatecznie pierwsza dama nie udzieliła się jednak w dyskusji między politykami PiS oraz protestującymi rodzicami osób niepełnosprawnych. Co ciekawe, odwiedził ich nawet jej mąż. Matki uczestniczące w manifestacji mają to Dudzie za złe.

Agata Duda pod ostrzałem

- Pani prezydentowa nas totalnie zawiodła. Jak usłyszałam, że dostała ten medal, nie rozumiałam za co. (...) Nigdy nie było odzewu z jej strony, a piszemy, gdzie się da i do kogo się da - powiedziała Aleksandra Chromik. - Niech przestanie kłamać - dodała stanowczo kobieta.  1. Życie Kaczyńskiej stanęło na głowie. Rzuca wszystko dla partnera
  2. Rutkowski uratuje Alfiego Evansa? Będzie szturm na szpital
  3. Polka przeszła na islam i poślubiła muzułmanina. Teraz opowiada o swoim życiu
Następny artykuł