Agata Duda w ogniu krytyki! Poszło o pensję pierwszej damy

Agata Duda w ogniu krytyki! Poszło o pensję pierwszej damy

Agata Duda jako pierwsza dama wzbudza wiele emocji, jednak nie zawsze są one pozytywne. Żona prezydenta ponownie znalazła się w ogniu krytyki, który został wywołany tematem pensji pierwszej damy.

Agata Duda bardzo często pojawia się w polskich mediach. Zazwyczaj poruszany jest temat jej ubiorów, którymi zachwyca się cała Polska. Nie da się ukryć, że pierwsza dama zawsze prezentuje się bardzo elegancko i o jej stylizacjach nie można powiedzieć złego słowa. W swoim czasie głośną sprawą był jej brak aktywności i niechęć do wypowiadania się. Tym razem poszło o pomysł przyznania żonie prezydenta pensji.

Agata Duda krytykowana przez byłą posłankę

Pomysł pensji dla pierwszej damy pojawił się już jakiś czas temu. Wszystko dlatego, że w momencie przejmowania funkcji prezydenta, Agata Duda została zmuszona do porzucenia swojej pracy. Nie jest to regułą, która dotyczy tylko aktualnej pierwszej damy, ponieważ dotyczył wszystkich poprzednich. Przez to żona prezydenta na okres 5 lat jest wyłączona z jakichkolwiek prac zarobkowych, a co za tym idzie odprowadzania składek emerytalnych oraz wszystkich innych. Oczywiście jest możliwość, aby opłacane były przez małżonka i tak właśnie najczęściej się dzieje. Właśnie dlatego powstał pomysł pensji dla pierwszej damy, która dodatkowo reprezentuje nasz kraj na spotkaniach, w których towarzyszy swojemu mężowi. Projekt spotkał się z dosyć mieszanym odzewem. Jedni byli nim wprost zachwyceni, a inni wręcz przeciwnie. Przeciwniczką pomysłu przyznania pensji żonie prezydenta okazała się między innymi Joanna Senyszyn, która jest byłą posłanką SLD. W bardzo mocnych i krytycznych słowach wypowiedziała się na temat Agaty Dudy poprzez swój profil na Twitterze. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM - Pensja dla żony prezydenta to absurd. Podobnie jak określenie pierwsza dama. Za bycie żoną można ewentualnie dostawać pensję od męża, jeśli zatrudni żonę jako kucharkę, sprzątaczkę, opiekunkę do dzieci... W przypadku Dudów - jako wieszak na ubrania. Pierwszy Wieszak - czytamy. W komentarzach pod wpisem rozpętała się prawdziwa burza pomiędzy zwolennikami danej posłanki, a jej przeciwnikami i trzeba przyznać, że tych drugich jest znacznie więcej. Jednak nie zmienia to faktu, że pierwsza dama w tym momencie została naprawdę brutalnie potraktowana. screnn twitter.com ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Ile waży Martyna Wojciechowska? Prezenterka wolałaby NIE ujawniać tej informacji
  2. Ile ma lat Elżbieta Jaworowicz? Przeżyjecie prawdziwy SZOK!
  3. Widok grobu Andrzeja Leppera rozrywa serce! Polityk nie żyje przez establishment III RP?
  4. Na koncie WOŚP już jest PORAŻAJĄCA kwota. Dzisiaj Owsiak zaskoczył wszystkich
  5. Gdzie Kaczyński chodzi do kościoła? Wielu się to nie spodoba
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News