Posłanka nazwała Agatę Dudę "Pierwszym Wieszakiem". Teraz będzie mieć problemy

Posłanka nazwała Agatę Dudę "Pierwszym Wieszakiem". Teraz będzie mieć problemy

Agata Duda pozostaje na froncie politycznej walki. O pierwszej damie dyskutuje się ostatnio w kontekście jej wynagrodzenia, które ma uregulować nowe prawo. Emocje sięgają zenitu - żona Andrzeja Dudy została nawet nazwana przez Joannę Senyszyn "pierwszym wieszakiem". Lewicowa działaczka będzie mieć teraz problemy z tego powodu.

Agata Duda i kwestia wynagrodzenia pierwszej damy znów wzbudzają sporo emocji. W gąszczu opinii ukazujących się w sieci szczególnie nośne stały się słowa znanej działaczki lewicowej, Joanny Senyszyn.

Ostry epitety w sporze o pensję pierwszej damy. Agata Duda określona "wieszakiem", lider SLD przeprasza

- Pensja dla żony prezydenta to absurd. Podobnie jak określenie pierwsza dama. Za bycie żoną można ewentualnie dostawać pensję od męża, jeśli zatrudni żonę jako kucharkę, sprzątaczkę, opiekunkę do dzieci. W przypadku Dudów - jako wieszak na ubrania. Pierwszy Wieszak - napisała Joanna Senyszyn na swoim profilu na Facebooku. Nie tylko dorzuciła do ognia, ale wywołała na politycznej scenie spore zamieszanie. Tłumaczył się za nią szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W studiu Polsat News wyjaśniał, że język użyty na Twitterze przez lewicową aktywistkę jest niedopuszczalny. - Przepraszam za język użyty przez Joannę Senyszyn - powiedział Czarzasty, dodając, że w tej sprawie będzie kontaktował się z działaczką. Po chwili przeszedł do meritum sprawy. - Jeśli chodzi o sprawę pierwszej damy - jestem za tym, by posiadały pensje, by było to transparentne. Ważne, by regulowano kwestię emerytur pierwszych dam tak samo jak prezydentów. To nie jest normalne, by prawnie komuś zakazywać pracy i w żaden sposób nie regulować kwestii ubezpieczenia - powiedział lider SLD.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Przypomnijmy, w myśl nowej ustawy pierwsza dama mogłaby liczyć na 13,5 tys. zł miesięcznego wynagrodzenia. Regulowałoby też tzw. okres składkowy, który dziś - z racji niemożliwości pracy przez pierwszą damę - jest "zamrożony". Eksperci wyliczyli, że dwie kadencje pierwszej damy przy obecnych zapisach obniżą jej emeryturę o ok. 400 zł. SLD jest jedyną partią, której aktywiści regularnie goszczą w programach największych stacji telewizyjnych. Ostatnie sondaże dają partii Włodzimierza Czarzastego ok. 5 proc. głosów poparcia.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Agata Duda ma dostawać ogromną pensję. Poznaliśmy dokładną kwotę
  2. Dlaczego Agata Duda nie udziela żadnych wywiadów? Prezydent wyjawił całą prawdę!
  3. Pola Raksa i Bogusław Linda byli parą! Poznajcie historię płomiennego romansu
  4. Ile zarabia Katarzyna Dowbor? Zarobki wprawiają w osłupienie
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News