Agata Duda dba o wizerunek, powołując się na Jana Pawła II. "Nie róbcie z ludzi idiotów"

Agata Duda dba o wizerunek, powołując się na Jana Pawła II. "Nie róbcie z ludzi idiotów" Źródło: yt/prezydent.pl

Agata Duda w swojej działalności nierzadko odwołuje się do wiary. Podczas przemówień, które są jednak rzadkością, wspomina także postać Jana Pawła II. Ostatnie z nich spotkało się z ogromną krytyką.

Agata Duda stanęła w centrum dyskusji medialnej po tym, jak długo nie chciała zabrać głosu w sprawie strajku nauczycieli. Chociaż oficjalnego stanowiska pierwszej damy wciąż nie ma, do mediów regularnie napływają informację, świadczące o tym, że kobieta zgadza się z pracownikami oświaty, jednak wątpi w fakt, że podwyżki kiedykolwiek przyjdą.

Agata Duda powołuje się na słowa papieża. Fala krytyki po wystąpieniu

Zgodnie z przyjętym przez Kancelarię Prezydenta schematem, kilka razy w tygodniu, w mediach społecznościowych prezydenta pojawia się działalność również Agaty Dudy. Pracownicy postanowili więc zamieścić na stronie internetowej i Twitterze relację z oficjalnej wizyty pierwszej damy. I chociaż zamysł był szlachetny, okazuje się, że umieszczony cytat z wypowiedzi żony prezydenta, wywołał falę bezlitosnych komentarzy.

- Jan Paweł II powiedział, że troska o dziecko to pierwszy i podstawowy sprawdzian o stosunku człowieka do człowieka. Państwo ten sprawdzian każdego dnia zdajecie celująco - mówiła Pierwsza Dama w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Leżajsku.

Wpis opatrzony był zdjęciami, które były zapisem spotkania Agaty Dudy z dziećmi. I chociaż cel wizyty był szlachetny i potrzebny, okazuje się, że internauci nie potrafili ukryć zażenowania. Na pierwsza damę wylała się lawina negatywnych komentarzy, sugerująca, że korzystając z podobnych porównań - nie powinno mieć miejsca i jest "ogłupianiem ludzi".

Komentarze przeciwko Agacie Dudzie. Powołała się na słowa Jana Pawła II

- Czyli wcześniaki bez refundacji leków ratujących życie oraz te z zamykanych oddziałów psychiatrii dziecięcej czy te niepełnosprawne wywalone z klas integracyjnych albo te gwałcone przez Waszych spowiedników już nie? - napisał jeden z użytkowaników Twittera.

- Proszę o stanowisko co do nieletnich Ukrainek wykorzystywanych seksualnie. Uważam, że też powinniśmy je otoczyć odpowiednią troską - pojawiło się dalej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Ale obłuda, a projekt zatrzymaj aborcję to żeście do kubła wywalili, tacy z was manipulatorzy, że aż szczypie po oczach - czytamy dalej.

- Nie róbcie z ludzi idiotów - zaznacza mężczyzna.

W kilkudziesięciu komentarzach na Twitterze nie pojawił się żaden, który odniósłby się do tematu spotkania pierwszej damy z dziećmi. Publikacja w Internecie przez Kancelarię Prezydenta przyniosła odwrotny, szokujący skutek. Mimo wszystko, wpis nie zniknął ze strony.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Jantar bardzo się tego bała. Jej tajemnica wyszła na jaw po wielu latach
  2. Karin Stanek chciała popełnić samobójstwo? Powodem miał być mężczyzna
  3. Rossmann szykuje rewolucję. Na półki trafi prawdziwy hit
  4. Biedronka odpala petardę z kultowym gwiazdorem. To będzie prawdziwy hit
  5. Syn Wiśniewskiego w objęciach słynnej wokalistki. Kolejna sensacja

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News