Ujawniono prawdziwą działalność Agaty Dudy. Kaczyński będzie czerwony ze złości

Ujawniono prawdziwą działalność Agaty Dudy. Kaczyński będzie czerwony ze złości Źródło: Fot. YouTube/polsatnews.pl

Agata Duda jako Pierwsza Dama, choć oficjalnie nie pełni żadnego urzędu, ma naprawdę wiele obowiązków w związku ze swoją pozycją. Małżonka Prezydenta Andrzeja Dudy odbyła w zeszłym roku dziesiątki wizyty w kraju i za granicą, a także wspomogła wiele akcji charytatywnych oraz edukacyjnych.

Agata Duda nie może narzekać na nudę w Pałacu Prezydenckim i poza nim. Pomimo tego, że swoim wizerunkiem podnosi rangę dziesiątek ważnych inicjatyw społecznych i osobiście bierze w nich udział, powszechnie przyjęło się uważać, że nie robi niczego. Wielkim zaskoczeniem dla podobnie myślących osób, będą więc statystyki Dudy. Przez ostatnie 12 miesięcy Pierwsza Dama odbyła 45 wizyt w Polsce i kilkanaście zagranicznych u boku męża. Ich lista i opis znajduje się na stronie internetowej Prezydenta.

Żona Andrzeja Dudy odwiedziła w tym czasie szkoły, spotykała się z nauczycielami, żołnierzami, lekarzami i niepełnosprawnymi. Oprócz tego niemalże sto razy wsparła akcje charytatywne, edukacyjne i historyczne. Podobnie było za granicą, gdzie wizytowała w polskich szkołach i ośrodkach polonijnych.

Agata Duda bierze udział w czymś, co na pewno nie podoba się Kaczyńskiemu

By pomóc potrzebującym, Agata Duda aktywnie bierze udział w różnego rodzaju aukcjach, a na Choinki Jedynki nawet osobiście przygotowała ozdoby na świąteczne drzewko. Pani prezydentowa chętnie pomaga także organizacji, z którą obóz Zjednoczonej Prawicy jest całkowicie na bakier. Chodzi oczywiście o Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, której wspierania oficjalnie odradzają rządzący na czele z Kaczyńskim. Pomimo to Agata Duda od lat wystawia na aukcję Jerzego Owsiaka cenne przedmioty.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ W 2017 roku było to słynne zdjęcie Pary Prezydenckiej witającej biskupów podczas wizyty papieża Franciszka, które sprzedano za rekordową cenę 200 tys. złotych. W zeszłym roku natomiast pod młotek poszła kreacja Agaty Dudy, w której wystąpiła podczas wizyty Donalda i Melanii Trump w Polsce. Nie oznacza to jednak, że Pałac Prezydencki odwraca się od Caritasu, który promuje Prawo i Sprawiedliwość. Jest wręcz przeciwnie, czego dowodem jest udział Andrzeja i Agaty Dudów w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom.

Pierwsza Dama nie przepada za Pałacem?

Już około roku temu pojawiły się doniesienia o sporym nieporozumieniu między Agatą Dudą i jej mężem. Pierwsza Dama miała jasno zaznaczyć, że nie przepada za mieszkaniem w Pałacu Prezydenckim i zamierza się z niego wyprowadzić. Kryzys został zażegnany i pierwsi obywatele nadal mieszkają razem w rządowym pałacu w centrum Warszawy. Mówi się jednak, że będzie tak tylko do końca kadencji Andrzeja Dudy, a ewentualne reelekcja nie przekona jego małżonki, która pragnie powrócić do zawodu nauczycielki, do dalszego wypełniania nakładanych na nią przez państwo obowiązków.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Przerażająca choroba rozrywa Katarzynę Dowbor. Wstrząsający dramat
  2. Oto jak mieszka Szelągowska. Brutalnie wbiło nas w ziemię
  3. Dramat! DZISIAJ Andrzej Duda zrujnował Biedronkę, Lidla, Tesco i Kaufland
  4. Mateusz Morawiecki zniszczył mu życie?! Mężczyzna popełnił samobójstwo
  5. Jarosław Kaczyński może jest niski, ale jaki uroczy. Prezes wcale nie taki groźny!
źródło: SE.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News