Agata Duda stanowisko pierwszej damy piastuje już od ponad trzech lat, wciąż jednak nie przekonała do siebie wszystkich Polaków. Wielu z nas uważa ją za osobę wyjątkowo milczącą, która nigdy nie podejmuje żadnych inicjatyw. Tym razem jednak kobieta pokazała się z zupełnie innej strony, której nikt się nie spodziewał.

Agata Duda przez długi czas uważana była za typowy przykład pierwszej damy, której jedynym obowiązkiem jest stanie u boku prezydenta Andrzeja Dudy w czasie ważnych uroczystości państwowych, uśmiechanie się i wyglądanie jak najlepiej.

Oczywiście takie podejście wiązało się z oburzeniem obywateli, których zdaniem Agata Duda powinna bardziej zaangażować się w politykę, obserwować działania męża i podejmować własne inicjatywy. Teraz jednak okazuje się, że pierwsza dama zdecydowała się na zaskakujący krok.

Agata Duda pokazała się z zupełnie innej strony

Agata Duda do tej pory bardzo niechętnie i rzadko angażowała się w jakiekolwiek wydarzenia, nie mówiąc już o realizowaniu własnych pomysłów. Z tego powodu wielu Polaków bezustannie ją krytykowało, tym razem jednak kobieta postanowiła pokazać się z zupełnie innej strony – zgodziła się wziąć udział w gali konkursowej „Człowiek bez barier” organizowanej w Warszawie.

Jakby tego było mało, wzięła nawet w całym wydarzeniu aktywny udział – pośmiertnie odznaczyła Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski Piotra Pawłowskiego, założyciela i prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. Po wszystkim wygłosiła oficjalne przemówienie.

– Ludzie bez barier podejmują wyzwania i konsekwentnie dążą do ich realizacji. Robiąc to realizują się sami i nie zapominają o innych. Serdecznie z całego serca gratuluję wszystkim tegorocznym laureatom, przede wszystkim postawy godnej naśladowania. Tego, że podejmują państwo wyzwania i bardzo konsekwentnie dążą do ich realizacji, będąc inspiracją dla innych. Podejmując wyzwania, realizujecie się państwo sami i nie zapominacie o innych, to bardzo ważne – mówiła.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polskie Pierwsze Damy. Wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć!

Polakom opadły szczęki, internauci nie przestają komentować

Takiej aktywności po pierwszej damie nie spodziewał się nikt – w końcu przyzwyczaiła nas do swojego wizerunku milczącej towarzyszki Andrzeja Dudy. Nic więc dziwnego, że aktywny udział w tym wydarzeniu natychmiast spowodował całą lawinę komentarzy Polaków, którym z wrażenia opadły szczęki.

– Wow w końcu zaczęła coś robić i to nawet bez męża u boku! Brawo! – pisze internautka.

– No najwyższy czas zacząć się wykazywać własną inicjatywą, której ludzie oczekują – ocenia kolejna osoba.

– Moim zdaniem jest bardzo elegancka i odpowiednia na pierwszą damę, szkoda tylko, że tak rzadko pokazuje się sama. Tym bardziej wielki plus za Człowieka bez barier. Dobra inicjatywa – podsumowuje internauta.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Sensacyjne doniesienia z Sejmu! Kaczyński patrzy z niedowierzaniem
  2. Zapłacili za sfałszowanie prawdy o Macierewiczu! Waszymi pieniędzmi…
  3. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert tłumaczy
  4. Znaki zodiaku, które będą miały PECHA w tym tygodniu. Co się stanie?
  5. PiS w furii, prawica spanikowana. „Wszystkie pomniki Kaczyńskiego zostaną ZBURZONE”

Andrzej Duda i Schwarzenegger zawojowali Internet wspólnym zdjęciem [MEMY]

Zobacz również