Danuta Wałęsa brutalnie szczerze o Agacie Dudzie. Jej ostre słowa przejdą do historii

Danuta Wałęsa brutalnie szczerze o Agacie Dudzie. Jej ostre słowa przejdą do historii Źródło: Instagram - Prezydent RP Andrzej Duda

Agata Duda została brutalnie potraktowana przez Danutę Wałęsę. Żona byłego prezydenta nie szczędziła słów w kierunku obecnej pierwszej damy i publicznie skrytykowała jej działalność. O co chodzi tym razem?

Agata Duda wielokrotnie została skrytykowana przez kobiety za to, że nie wypowiedziała się na temat ustawy antyaborcyjnej. Wiele z nich prosiło o reakcję z jej strony, ale pozostawiła to bez komentarza. W związku z tym była prezydentowa - Danuta Wałęsa ostro skrytykowała Dudę. Jakich argumentów użyła tym razem?

Danuta Wałęsa krytykuje Agatę Dudę. Bardzo ostre słowa żony byłego prezydenta

Do grona osób krytykujących postawę Agaty Dudy dołączyła właśnie żona Lecha Wałęsy. Wytoczyła swoje solidne argumenty i w mocnych słowach wyraziła swoje zdanie na temat jej działalności. 

- Obecna pani prezydentowa powinna się angażować, szczególnie na rzecz kobiet. Dziennikarze ją pytają, a ona ucieka, a przecież jest wykształcona i zna wiele języków. Powinna przekazywać swoje opinie, a także opinie różnych środowisk - np. nauczycieli - przekazywać mężowi. Mamy prezydenta i prezydentową, ale tylko na papierze - skrytykowała w mocnych słowach nie tylko pierwszą damę, ale także obecnego Prezydenta RP. 

Porównała także obecne czasy do tych "za komuny". Stwierdziła, że chyba jednak wtedy było lepiej niż teraz, bo obecnie zwyczajnie się boi. Uważa, że rząd narzuca nam wszystko od naszego życia, po schematyczne myślenie. Zapowiedziała dodatkowo, że jeśli dojdzie do manifestów przeciwko obecnym władzom, to ona stanie w pierwszym rzędzie i całą sobą będzie reprezentowała prawdy głoszone przez nią. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Agata Duda pod falą krytyki

Danuta Wałęsa to niejedyna osoba, która zarzuca pierwszej damie brak zainteresowania sprawami społecznymi w Polsce. Według niej osoba wykształcona, jak Agata Duda, powinna mieć więcej do powiedzenia i stawać za swoimi rodakami. Tymczasem, ani razu nie odniosła się chociażby do spraw kobiet. Nie wykazuje się solidarnością wobec przedstawicielek tej samej płci i pozostaje bierna - tego typu zarzuty padają w jej stronę. Projekt ustawy antyaborcyjnej wywołał wielkie poruszenie w kraju, a sama pani prezydentowa nie powiedziała ani słowa na ten temat. Jej konsekwencja w milczeniu, wywołuje tym nieustannie wiele kontrowersji i jest tematem powszechnie poruszanym w mediach i przez obywateli. 

źródło: Plotek

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające wyznanie Agnieszki Chylińskiej. Gdyby nie dzieci już by jej z nami nie było
  2. Wielkie zmiany w Biedronkach. Sieć zamieni się w sklepy nowej generacji, po wejściu opadną wam szczęki
  3. Gwiazda DDTVN ma poważne powikłania po przebytej chorobie. Smutne informacje
  4. IMGW wydało właśnie alerty najwyższego stopnia dla kilku województw. TVN ostrzega Polaków
  5. Wielki dramat na południu Polski. Mieszkańcy ewakuowani, sytuacja pogarsza się z każdą minutą

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News