Brat Agaty Dudy przerywa milczenie. Ujawnił rodzinną tajemnicę

Brat Agaty Dudy przerywa milczenie. Ujawnił rodzinną tajemnicę

Pierwsza dama Agata Duda często występuje publicznie u boku prezydenta. Z rzadka zabiera także głos w niektórych sprawach, jednak nie udziela wywiadów. Niewiele wiadomo o jej życiu prywatnym i rodzinnym. Teraz rodzinne tajemnice zdradza jej brat.

Jakub Kornchauser, młodszy brat pani prezydentowej, udzielił wywiadu, w którym opowiedział kilka rodzinnych historii. Niektóre są naprawdę niebywałe, inne szokują. Najbardziej w obliczu rodzinnej historii intryguje sama postać pierwszej damy.

Agata Duda ma niezwykłą przeszłość

O pani prezydentowej wiadomo niewiele. Stała u boku swojego męża, kiedy ten wygrywał wybory prezydenckie w Polsce. Mają wspólnie jedną córkę - Kingę. Wcześniej obecna pierwsza dama nauczała języka niemieckiego w jednym z krakowskich liceów. I to właściwie tyle. Jej brat rzuca światło na rodzinną historię, dzięki czemu możemy także trochę lepiej poznać samą pierwszą damę. Agata Duda jawi się w tym kontekście naprawdę niezwykle. Okazuje się, że na kształt i historię całej rodziny piętno wywarła II wojna światowa i przeżycia dziadków pierwszej damy. Jakub i Małgorzata poznali się jeszcze przed wojną, jednak on trafił w pewnym momencie do obozu koncentracyjnego, a potem do kolejnego. Po wyzwoleniu i zakończeniu wojny ożenił się, jednak nie był szczęśliwy. Rozstał się ze swoją żoną i odszukał przedwojenną miłość. Małgorzata także już była zamężna. Swojego partnera porzuciła dla Jakuba i związali się ze sobą. Ojciec pierwszej damy Julian Kornhauser urodził się w 1946 roku.

Rodzina wieloreligijna. Mało kto o tym wie

Od początku w rodzinie dziadków toczył się swoisty konflikt religijny. Dziadek Jakub, imiennik brata pani prezydentowej, był wyznania żydowskiego, babcia Małgorzata była katoliczką. - Rano dziadek, który aktywnie działał w gminie żydowskiej, zabierał tatę do domu modlitwy, wieczorem babcia próbowała nauczyć go pacierza. Jakby przeciągali linę - opowiada Jakub. Ten konflikt widoczny był nawet po śmierci. Dziadkowie Agaty i Jakuba Kornhauserów są pochowani na osobnych cmentarzach - żydowskim i katolickim. To także zaowocowało angostycyzmem religijnym Juliana Kornhausera, ojca pierwszej damy. Inaczej było z jej mamą, która była bardzo wierząca. I także tutaj doszło do swoistego rozłamu, bowiem w konsekwencji Agata Duda wyrosła na wierzącą kobietę, zaś jej brat Jakub - podobnie jak ojciec - jest agnostykiem. - Mama jest katoliczką, w takim duchu wychowywała Agatę i mnie. Ja już w liceum przestałem wierzyć w tę wspólnotowość, choć podobnie jak tata wierzę w coś nadprzyrodzonego (...) zhierarchizowane religie bardzo mnie odstręczają - wyjaśnia. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Była Pierwsza Dama NIE ŻYJE
  2. Agata Duda właśnie wyszła z cienia! Cała Polska słyszała to zdanie
  3. Duda upokorzony w przed kamerami! Matki niepełnosprawnych nie miały litości
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News